REKLAMA

Kolejna bariera między konsolą i PC zatarta. Popularny komunikator w końcu na PS5

Trwało to zdecydowanie zbyt długo, ale Discord w końcu staje się natywną częścią systemu PlayStation 5. Dzięki nowemu rozwiązaniu posiadacze konsol i komputerów mogą ze sobą swobodnie rozmawiać.

14.06.2024 03.30
Kolejna bariera między konsolą i PC zatarta. Discord w końcu na PS5
REKLAMA

No nie śpieszyli się programiści Sony oraz Discorda, oj nie spieszyli. Obie firmy zapowiedziały głęboką integrację platform już w 2022 roku, ale dopiero teraz Discord staje się natywną częścią środowiska PlayStation 5, dostępną bezpośrednio z poziomu konsoli, bez pośrednictwa smartfonu.

REKLAMA

Discord jako natywny element PS5 - właśnie wjechała nowa aktualizacja.

Dotychczas gracze na PS5 i PC mogli ze sobą rozmawiać za pośrednictwem Discorda wyłącznie przez aplikację mobilną, łączącą użytkowników konsol i komputerów. Rozwiązanie było niewygodne i wymagało zewnętrznego urządzenia - telefonu lub tabletu. Sytuacja na szczęście się zmienia.

Wraz z najnowszą aktualizacją systemu PS5, Discord staje się natywną częścią konsoli. Aby z niego korzystać, wystarczy przejść do zakładki Game Base, gdzie znajduje się ikona platformy do czatowania.

Użytkownicy PS5 mogą korzystać z dokładnie tych samych pokoi do rozmów głosowych co gracze na komputerach osobistych. Mogą też nawiązywać bezpośrednie rozmowy głosowe z konkretnymi użytkownikami. Nowe możliwości zostały zintegrowane z interfejsem PlayStation, zachowując wizualną spójność, czytelność oraz prostotę.

Gracze cieszą się z Discord na PS5, ale wskazują na brak pożądanej funkcji.

Użytkownicy PlayStation 5 zaznaczają, że brakuje im funkcji screen share w konsolowej zakładce Discord. Screen share to dzielenie się zawartością swojego ekranu z innymi użytkownikami. W ten sposób znajomi mogą wspólnie rozmawiać, razem oglądając zmagania jednego z nich. Screen share to także funkcja wykorzystywana przez streamerów do budowania relacji w zaufanym gronie największych fanów, z dostępem do prywatnych pokoi.

Dzięki screen share gracze nie tylko oglądają rozgrywki, ale także pokazują sobie klipy, rozrysowują taktyki na kolejne starcia sieciowe albo po prostu udostępniają obraz z kamerki. Dlatego wielu posiadaczy PS5 liczy, że taka funkcjonalność zostanie dodana w przyszłości. Sony ma jednak na tym polu złe doświadczenia, z pamiętnymi wyuzdanymi streamami z użyciem dedykowanej kamery na PS4.

Pobrałeś aktualizację systemu, ale nie masz jeszcze Discord na swoim PS5? Spokojnie.

REKLAMA

Chociaż sama aktualizacja jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy PlayStation 5, integracja z platformą Discord wdrażana jest stopniowo. Sony uruchamia ją w oparciu o regiony geograficzne. Pierwsza w kolejce jest Azja, druga będzie Europa z Polską, potem przyjdzie kolej na Stany Zjednoczone.

Niestety, dokładna data „odblokowania” Discord na PS5 w naszym kraju wciąż nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA