REKLAMA

Dyson to już nie tylko odkurzanie. WashG1 obiecuje, że umyje podłogę na błysk

WashG1 był już do kupienia w kilku krajach, ale jeszcze nie u nas. Dyson na szczęście nadrabia tę paskudną zaległość i wprowadza swój pierwszy tego rodzaju odkurzacz z funkcją mycia na polski rynek. Znamy cenę.

14.05.2024 03.41
Dyson WashG1
REKLAMA

Dyson ogłosił dostępność swojego urządzenia z funkcją aktywnego mycia podłóg na polskim rynku. Nazywa się WashG1 o wydajności do 290 mkw - co udało się osiągnąć za sprawą osobnego litrowego zbiornika na czystą wodę.

REKLAMA

WashG1 zwilża, zasysa i dokonuje ekstrakcji zabrudzeń, czyli usuwa i automatycznie oddziela od siebie mokre oraz suche zabrudzenia. Dwie wysokoobrotowe szczotki o niezależnym zasilaniu kręcą się w przeciwnych kierunkach, myjąc czystą wodą przez cały czas sprzątania. Obie szczotki są pokryte gęstą mikrofibrą (Dyson chwali się, że zawierają 64 800 włókien na cm kw). Szczotki znajdują się z przodu i z tyłu urządzenia, aby kontakt powierzchni myjącej z zabrudzoną podłogą trwał dłużej.

Skuteczne czyszczenie podłóg, skuteczne czyszczenie odkurzacza. Dyson WashG1 to obietnica wygody i higieny

 class="wp-image-4623030"
Dyson WashG1

To, co ma wyróżniać WashG1 od konkurencji, to sposób separacji zabrudzeń. WashG1 oddziela suche zanieczyszczenia od brudnej wody, umożliwiając higieniczne, bezdotykowe opróżnianie urządzenia. Za sprawą konstrukcji płytek umieszczonych tuż przy szczotkach nadmiar brudnej wody jest odsączany, a dodatkowe szczotki z nylonowym włosiem wewnątrz urządzenia usuwają brud i przenoszą go bezpośrednio do wysuwanego pojemnika.

Wspomniany pojemnik jest wyposażony w siatkę o oczkach o średnicy 500 mikrometrów, która oddziela drobne zanieczyszczenia od większych. Pompa opróżniająca odprowadza brudną wodę do zbiornika o pojemności 0,8 litra, do którego nie trafiają duże zanieczyszczenia. Brud i śmieci pozostają w głowicy, a zabrudzona woda gromadzona jest w osobnym zbiorniku – co umożliwia higieniczne opróżnianie urządzenia. Po umyciu podłogi urządzenie przechodzi automatyczny cykl samoczyszczenia, w którym obie szczotki oraz pozostałe podsystemy są dokładnie przepłukiwane czystą wodą, co zapewnia gotowość do następnego sprzątania.

 class="wp-image-4623060"
Dyson WashG1

Dyson WashG1 i zastosowana w nim trzystopniowa kontrola nawilżenia wałka pozwala ustawić poziom nawodnienia odpowiednio do zadania i własnych preferencji: poziom 1, poziom 2 lub poziom 3. W każdym trybie dostępne są też trzy dodatkowe ustawienia, dzięki czemu można dopasować sprzątanie do indywidualnych potrzeb. W trybie boost, uruchamianym osobnym przyciskiem, oba wałki są bardzo intensywnie zwilżane, co przydaje się, gdy trzeba usunąć uporczywy brud lub zaschnięte plamy. Każda ze szczotek jest wyposażona we własny silnik. Kółka znane z odkurzacza Dyson Omni-Glide zwiększają stateczność i dają dodatkowe podparcie, a niska głowica czyszcząca umożliwia łatwe sprzątanie w trudniej dostępnych miejscach.

Dyson WashG1 - ile kosztuje? Polska cena

 class="wp-image-4623048"
Dyson WashG1

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją aktywnego mycia Dyson WashG1 będzie można nabyć w cenie 3000 zł w drugiej połowie roku w sklepach internetowych i stacjonarnych Dysona.

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA