REKLAMA

W McDonald's już nie musisz płacić gotówką przy kasie. Będzie coś w zamian

Popularna sieć McDonald's wprowadza rozwiązanie, dzięki któremu klienci płacący gotówką nie będą musieli podchodzić do kasy. To rozwiązanie ma pojawić się w większej liczbie restauracji.

22.04.2024 18.44
W McDonald's już nie musisz płacić gotówką przy kasie. Będzie coś w zamian
REKLAMA

Rozwiązanie, które w tym pomoże zostało nazwane "gotówkomak". Jeśli często bywacie w lokalach tej popularnej sieciówki, to możecie kojarzyć, że takie maszyny dostępne są już od dłuższego czasu w niektórych miejscach. Jednak wiele punktów jeszcze nie stosuje takich urządzeń, ale w niedalekiej przyszłości powinno się to mocno zmienić.

REKLAMA

McDonald's postawi więcej maszyn do płatności gotówką

Obecnie w restauracjach McDonald's w Polsce zdecydowanie królują kioski, czyli interaktywne ekrany, które pozwalają w łatwy sposób zamówić jedzenie i za nie zapłacić kartą płatniczą lub BLIKIEM. Realizując zamówienie w ten sposób możemy również wybrać płatność gotówką, którą finalizujemy, podchodząc do kasy. W niektórych "Makach" w Polsce stoją też maszyny do płatności gotówką, czyli tzw. Gotówkomaki.

To po prostu maszyny, które pozwalają na dokończenie zamówienia złożonego w kiosku. Podchodzimy do urządzenia, wprowadzamy odpowiednie dane związane z zamówieniem i wkładamy banknoty. Urządzenie wydaje nam resztę i gotowe – płatność gotówką zrealizowana bez podchodzenia do kasy. Jak donosi serwis Cashless, obecnie w co piątej restauracji sieci jest dostępne tego typu rozwiązanie.

W niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej urządzenia będą częściej trafiać do kolejnych restauracji w Polsce. Z badań McDonald's wynika, że w dalszym ciągu duża część klientów preferuje płatności gotówką. Sieć w komunikacie dla serwisu przekazała również chęć usprawnienia obsługi gości. Postawienie większej liczby gotówkomatów wydaje się naprawdę świetnym podejściem, a to ze względu na to, że każdy klient amerykańskiej sieci będzie mógł skorzystać z ulubionego sposobu zamawiania i płatności.

Większy wybór metod zamawiania i płatności

Jeśli ktoś jest fanem fizycznego pieniądza, to może złożyć zamówienie i zapłacić przy kasie, a ci którzy preferują technologię, mogą skorzystać z kiosku i płatności zbliżeniowych lub aplikacji McDonald's i płatności online. Jeśli zdarzy się, że chcemy zapłacić gotówką, można będzie skorzystać z automatu. Dodatkowe możliwości płatności odciążą kasy i najprawdopodobniej zmniejszą kolejki oraz czas wydania jedzenia. Wybierając się do McDonald's, chcemy, aby zamówienie zostało zrealizowane jak najszybciej.

Najwyraźniej zbudowanie dziesiątek nowych maszyn i zastosowanie ich w restauracjach w całej Polsce opłaca się amerykańskiej sieci. Dla nas to bardzo dobra wiadomość.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA