REKLAMA

Oto Dreame X40 Ultra. Najlepszy robot sprzątający na rynku właśnie trafił do sprzedaży w Polsce

W Polsce zadebiutował właśnie robot sprzątający Dreame X40 Ultra. Powiedzieć, że to najlepszy odkurzacz automatyczny na rynku, to jak nic nie powiedzieć.

26.04.2024 11.00
Oto Dreame X40 Ultra. Najlepszy robot sprzątający na rynku właśnie trafił do sprzedaży w Polsce
REKLAMA

Ten odkurzacz to wydajnościowa bestia, która w dodatku kryje wiele niespotykanych dotąd rozwiązań.

REKLAMA

Dreame X40 Ultra trafił do sprzedaży

Dreame X40 Ultra zaskakuje w tak wielu wymiarach, że nie wiem od czego zacząć. To przede wszystkim robot odkurzający o potężnej mocy ssącej. Nowy system Vormax generuje tu 12000 Pa. Dość powiedzieć, że rynkowym standardem było jeszcze niedawno około 5000 Pa. Mocniejsze urządzenia potrafiły wygenerować ostatnio 7000 czy 10000 Pa.

Dreame X40 Ultra

Oznacza to mniej więcej tyle, że robot na pełnej mocy poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń. W dodatku tę moc dostosuje do warunków, bowiem ma wbudowane czujniki potrafiące identyfikować stopień zabrudzenia podłogi. Będziemy mogli również samodzielnie wybrać, z jaką mocą ma pracować urządzenie – aplikacja oferuje 4 tryby, z których pierwszy jest praktycznie niesłyszalny.

Kolejnym znaczącym wyróżnikiem modelu Dreame X40 Ultra jest wysuwana szczotka boczna. To rozwiązanie problemu, który trapił wszystkie roboty sprzątające od ich początków. Nie potrafiły one skutecznie sprzątać w narożnikach. Za sprawą nowego odkurzacza to się zmienia. Dzięki temu rozwiązaniu robot sięga tam, gdzie wcześniej z racji swojej konstrukcji nie był w stanie.

Wysuwanie szczotki bocznej to nie jedyna nowość, która poprawia rzeczywisty zasięg robota. Opisywany model rozwiązuje drugi problem robotów sprzątających – mopowanie przy krawędziach ścian. Podczas pracy urządzenie dostosowuje się automatycznie do krawędzi, wysuwając w odpowiednim momencie mopy i sięgając na głębokość nawet 4 cm. To duża zmiana, bo dzięki niej urządzenie umyje podłogę nie tylko wzdłuż – na przykład - krawędzi lodówki, ale również głębiej.

Zarówno szczotka boczna, jak i główna oraz pady mopujące podniosą się w razie potrzeby, gdy na przykład robot wjedzie na dywan. Podczas czyszczenia dywanów odkurzacz może też wrócić do bazy, żeby zostawić w niej mopy. Jakby tego było mało, Dreame X40 Ultra oferuje funkcję suszenia podłogi ciepłym powietrzem.

Dreame X40 Ultra – ta stacja dokująca robi nie mniejsze wrażenie niż odkurzacz

Czas na kilka słów na temat stacji dokującej. Ta sprawia, że Dreame X40 Ultra może być w zupełności bezobsługowy. Ale po kolei. Jak wiemy, każdy odkurzacz automatyczny wyposażony w odpowiednią stację, po zakończeniu sprzątania wraca do niej, odsysa nieczystości i płucze pady. Większość zaawansowanych urządzeń potrafi też suszyć mopy.

Dreame podniosło poprzeczkę i to w kilku obszarach. Po pierwsze, mopy są płukane w wysokiej temperaturze 70 stopni Celsjusza. Po drugie – i to jest zupełna nowość – stację możemy podłączyć do źródła czystej wody, a także odpływu. Efekt jest taki, że dysponując odpowiednią infrastrukturą, czyli w praktyce możliwością ustawienia bazy w pobliżu źródła wody, jesteśmy w stanie sprawić, że stacja będzie samodzielnie się napełniać się wodą i opróżniać z tej zanieczyszczonej po sprzątaniu.

Dreame X40 Ultra to robot, który w zupełności odciąża nas od prac serwisowych. Wisienką na torcie jest technologia TriCut działająca w mechanizmie szczotki głównej. Specjalne ząbki przecinają włosy nawijające się na szczotkę, umożliwiając natychmiastowe ich zasysanie. Szczotka jest gumowa i nie posiada włosia jak w tańszych modelach, co dodatkowo zabezpiecza przed zbieraniem się wokół niej włosów.

Dreame X40 Ultra to najlepszy robot sprzątający na rynku

Pozwolę sobie podsumować, co potrafi odkurzacz Dreama X40 Ultra, żeby uzmysłowić, na jak wysoki poziom wyniesiono automatyzację w robotach sprzątających. Sprzęt odkurza i myje podłogę, a dzięki nowym rozwiązaniom robi to kompleksowo – przy krawędziach i w rogach mieszkania. Dzięki bardzo dużej maksymalnej mocy ssącej poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń. Po powrocie do stacji odsysa zanieczyszczenia, płucze mopy w ciepłej wodzie, suszy je, zapobiegając powstawaniu pleśni i brzydkich zapachów. Dzięki możliwości podłączenia go do ujęcia wody i odpływu, sam się napełni czystą wodą i wyleje wodą brudną.

To wszystko składa się na obraz, w którym – zakładając, że skorzystamy harmonogramu automatycznego sprzątania w aplikacji – odkurzanie i mycie podłogi oraz prace serwisowe wokół robota odbywają się całkowicie bez naszego udziału. To niemal całkowita automatyzacja.

REKLAMA

Dreame X40 Ultra jest dostępny od dziś w sprzedaży za 6099 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA