REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Grałeś na Atari? Z nową wersją będziesz mógł grać wszędzie

Na tegorocznych targach CES 2024, firmy Atari oraz MyArcade zaprezentowały efekty swojej pracy w postaci nowej przenośnej konsoli. Ta przypomina Nintendo Switch’a, ale umożliwi zagranie w oficjalnie licencjonowane gry rodem z Atari 2600.

15.01.2024
20:50
Grałeś na Atari? Z nową wersją będziesz mógł grać wszędzie
REKLAMA

Konsola Atari (szczególnie model 2600) to istny klasyk i legenda wśród sprzętu do grania w latach 80. XX w. Dzisiaj możemy kupić unowocześnione wersje tych retro konsol, ale w czasach popularności tzw. handheldów, czyli przenośnych konsol typu Steam Deck czy Nintendo Switch (oraz windowsowych ROG Ally, Lenovo Legion GO), coraz więcej ludzi odpuszcza sobie kanapowe granie przed telewizorem. Atari dobrze o tym wie i dlatego jeszcze w tym roku wleci do sprzedaży przenośna konsola do grania w retro tytuły.

REKLAMA

Nadchodzi przenośna konsola Atari. Zagrasz na niej w dawne tytuły

Atari nazwało nowe urządzenie Game Station Portable. Jest to standardowo wyglądająca konsola przenośna stworzona we współpracy firmą MyArcade. Urządzenie ma na pokładzie 7-calowy ekran z całkiem dużym obramowaniem. Na bokach konsoli mamy standardowy zestaw guzików z D-Padem, TrackBallem, gałką analogową po lewej stronie oraz X, Y, A, B na prawej stronie z selectem, startem i sekcją numeryczną.

Nie jest to oczywiście konsola pracująca na Windowsie lub SteamOS tak jak nowoczesne handheldy typu ROG Ally czy Steam Deck, ale sprzęt zostanie wyposażony we własny system, który ma na celu obsługę podstawowych, licencjonowanych gier z Atari. Zespół MyArcade na targach CES 2024 potwierdził, że system obsłuży ponad 200 gier, co jest znacznie lepszym wynikiem w porównaniu do Atari 50 Pocket Player Pro, czyli małej i taniej konsolki do retro gier (ta obsługuje 100 tytułów).

Co ciekawe, producent nie zapomniał wyposażyć konsoli w dodatkowe diody LED (te zostały zamontowane wokół guzików i gałki analogowej). Dzięki temu rozwiązaniu granie na nowym sprzęcie powinno być znacznie łatwiejsze dla niezaznajomionym użytkownikom. Diody wokół określonych guzików będą się podświetlały, aby zapewniać wizualne wskazówki. Konsola Atari Game Station Portable ma też na pokładzie dwa porty USB-C do ładowania oraz do podpięcia zewnętrznych kontrolerów.

Sprzęt został też wyposażony w dedykowany głośnik, ale mimo nowoczesnych rozwiązań całość jest zachowana w retro stylu. Bardzo nostalgiczne podejście, ale takie najpewniej zagwarantuje sporą sprzedaż. Jeśli jesteśmy przy cenie, to całość nie będzie tania. Konsola ma kosztować 149 dol., a w Europie będzie to najpewniej 149 euro (ok. 650 zł). Sprzęt ma zostać wprowadzony w czwartym kwartale 2024 r.

REKLAMA

Więcej o retro konsolach Atari przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA