REKLAMA

Atari kupuje starocie. Pora na powrót do lat 80. i 90.

Atari ogłosiło nabycie ponad 100 klasycznych gier z lat 80. i 90. Co to oznacza dla tych gier? I co dokładnie nabyła firma? Szczegóły są imponujące, więc jeśli jesteś fanem gier retro, koniecznie zobacz, co przygotowało Atari!

21.04.2023 10.34
Atari
REKLAMA

Marka Atari istnieje od 1972 roku, przeszła przez wiele rąk i była jednym z największych producentów konsol. Teraz firma chce przywrócić do życia swoje kultowe gry i wydawać nowe na starych licencjach.

REKLAMA

Atari kupiło ponad 100 staroci

Producent konsol Atari ogłosił nabycie praw do ponad 100 gier PC i konsolowych, wydanych w latach 80. i 90. przez Accolade, Micropose i Infogrames. Kolekcja zawiera takie serie jak Bubsy, Hardball, Demolition Racer czy 1942: Pacific Air War, F-117A i F-14.

Fani mogą oczekiwać, że wiele z tych gier zostanie ponownie wydanych w formatach fizycznych i cyfrowych, a w niektórych przypadkach nawet przeniesionych na najnowsze konsole

- powiedział prezes Atari, Wade Rosen.

Plany na współczesne wskrzeszenie marek

Firma chce przywrócić swoją markę. Jak? Poprzez tworzenie nowych gier, a jakże! Plan jest prosty: jest bogata kolekcja marek sprzed lat? Jest. Można stworzyć ich nowoczesne kontynuacje? Owszem. No to wszystko na pokład, pora na pracę!

REKLAMA

Tak więc, jeśli jesteście fanami starych gier i kultowych marek Atari, to macie powód do radości - firma zamierza kontynuować wypuszczanie klasyków i tworzyć nowe gry, inspirowane swoimi największymi hitami.

Swoją drogą, wiecie, że Atari ma mieć swoje hotele? Tak, hotel Atari inspirowany grową kulturą. W 2020 roku dowiedzieliśmy się, że przybytki mają powstać w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy w Dubaju - ale od tego czasu nie dostaliśmy żadnych informacji o nich.

Oby produkcja nowych gier nie poszła im tak samo, jak budowa hoteli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA