REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Do sieci Lidl trafi SEGA Mega Drive w świetnej cenie oraz małe Atari 2600 z 110 grami

Starsi gracze oraz miłośnicy klimatów retro muszą się przygotować do wizyty w pobliskim Lidlu. Od 9 grudnia 2019 r. sieć marketów będzie sprzedawać konsole SEGA Mega Drive Mini oraz Atari 2600 w bardzo dobrych cenach.

02.12.2019
16:21
Lidl wprowadzi do sprzedaży konsole Atari 2600 i SEGA Mega Drive Mini
REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Okazało się, że w katalogu Lidla była pomyłka. SEGA Mega Drive Mini nie trafi do sieci sklepów. Zamiast niej w Lidlu pojawi się konsola AtGames Sega Mega Drive Flashback HD. Więcej o tym produkcie piszemy tutaj.

Obie platformy do gier to tak zwane urządzenia retro bądź mini. Dzięki złączom HDMI można je podłączyć do najnowocześniejszych i najnowszych telewizorów, samemu lub z domownikami wyruszając na sentymentalną podróż. W obu konsolach preinstalowano kultowe gry którymi zachwycano się dekady temu, działające zaraz po włączeniu platformy. Tym razem obejdzie się bez kartridżów.

SEGA Mega Drive Mini za 299 zł to bardzo dobra okazja.

 class="wp-image-1050052"
 class="wp-image-1050049"

Konsola miała swoją polską premierę raptem kilka tygodni temu. Rzadko można kupić ją w sieci za mniej niż 300 zł. Lidl proponuje bardzo uczciwą cenę, a sam sprzęt wyróżnia się zróżnicowanym katalogiem produkcji. Miałem przyjemność testować Mega Drive Mini jeszcze przed premierą i muszę przyznać, że lata 90. dosłownie wylewały się z ekranu.

W pamięci konsoli SEGA Mega Drive Mini znajdziecie takie hity jak Sonic the Hedgehog czy Earthworm Jim. Możecie rywalizować na dwa pady w bijatykach Street Fighter II oraz Virtua Fighter 2. Wspólnie zmierzycie się z przeciwnikami w Golden Age oraz Streets of Rage 2. SEGA Mega Drive Mini oferuje łącznie ponad 40 produkcji. Pełną listę gier znajdziecie w tym miejscu, łącznie z największymi wadami oraz zaletami omawianego produktu.

Atari 2600 było moją pierwszą konsolą.

 class="wp-image-1050061"
 class="wp-image-1050058"

Kawałek elektroniki od Atari w dużej mierze zadecydował o tym, że dzisiaj tak wiele piszę o grach wideo. Gdy wujek zapoznał mnie z Atari 2600, nie było już odwrotu. Do teraz pamiętam kapitalnie wyglądające jak na swoje czasy wyścigi Enduro, w których pogoda mogła się zmienić w czasie rzeczywistym. Pal licho, że same pojazdy wyglądały jak rozdeptane pająki. River Raid szokował mnie realistyczną oprawą wizualną, tylko trochę różniąc się od Top Guna emitowanego na Polsacie. Nie można też zapomnieć o Pitfallu - protoplascie Tomb Raidera, z wężami, rozpadlinami, lianami i krokodylami. Iście filmowa oprawa.

To właśnie na Atari 2600 będę polował 9 grudnia. Konsola jest sprzedawana wraz z dwoma dżojstikami oraz ponad setką preinstalowanych gier wideo. Oczywiście większość z nich to chłam. Jeśli jednak znajdę w bibliotece Pitfalla, Pac-Mana, River Raid czy Froggera, będę zachwycony. Te 299 zł to cena, którą jestem skłonny zapłacić za podróż do czasów dzieciństwa. Zwłaszcza, że Atari 2600 Lidla wygląda naprawdę nieźle. Zdecydowanie lepiej niż popularna wersja Atari Flashback.

Obie konsole trafią do sieci sklepów Lidl 9 grudnia 2019 r.

 class="wp-image-1050043"
REKLAMA

Cena platformy SEGA Mega Drive Mini została ustalona na poziomie 299 zł. Dokładnie tyle samo zapłacimy za Atari 2600. Oba urządzenia są sprzedawane z dwoma kontrolerami w zestawie, dzięki czemu przed jednym ekranem zagramy wspólnie z rodziną lub znajomymi. Oba sprzęty to także dobre pomysły na świąteczny prezent, jeśli któryś z waszych bliskich uwielbia gry wideo i urodził się w latach 70., 80. lub 90.

AKTUALIZACJA: Okazało się, że w katalogu Lidla była pomyłka. SEGA Mega Drive Mini nie trafi do sieci sklepów. Zamiast niej w Lidlu pojawi się konsola AtGames Sega Mega Drive Flashback HD. Więcej o tym produkcie piszemy tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA