REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Do Lidla trafi inna wersja konsoli SEGA Mega Drive, niż zapowiadano. Flashback HD kosztuje 299 zł

Lidl zrobił nam nie lada przyjemną niespodziankę zapowiadając oficjalną dostępność konsoli imitującej kultową Mega Drive. Jest tylko jeden drobny problem: w rozsyłanej gazetce umieszczono inny sprzęt niż faktycznie będzie dostępny.

04.12.2019
18:31
sega mega drive lidl
REKLAMA
REKLAMA

Sega to jedna z najbardziej nieodżałowanych porażek na rynku gier wideo. Na konsole tej firmy stworzono mnóstwo unikatowych produkcji, a one same były doskonałą alternatywą wobec Nintendo i Sony. Przez pewien czas Sega była wręcz rynkowym liderem. Dziś niemal nie istnieje.

Jej spuścizna żyje jednak dalej w naszej pamięci, a Lidl postanowił nam o niej przypomnieć. Wczoraj zapowiedzieliśmy, że do oferty tej sieci supermarketów trafią konsole Sega Mega Drive Mini. Niestety ten news to wynik pomyłki, jaka pojawiła się w gazetce sieci handlowej. Wstawiono do niej wspomniane Mini zamiast tego, co faktycznie znajdziemy na półkach. A więc konsolę Mega Drive Flashback HD.

Konsola AtGames Sega Mega Drive Flashback HD z Lidla różni się od zapowiadanej Sega Mega Drive Mini

Konsola Sega Mega Drive Mini class="wp-image-980266"
Konsola Sega Mega Drive Mini. Tego modelu nie będzie w Lidlu

Konsolę Sega Mega Drive Mini mieliśmy już przyjemność testować. To oficjalny produkt Segi, który wizualnie wiernie przypomina oryginalny sprzęt – choć w wersji mocno zminiaturyzowanej. Dołączane do niej oficjalne gamepady podłączamy do konsoli przez złącza USB. Niestety nie można korzystać z klasycznych, starych kontrolerów. Mega Drive Mini nie obsługuje kartridży z grami, jesteśmy ograniczeni do 42 wgranych do urządzenia gier.

sega mega drive lidl class="wp-image-1051534"
Konsola AtGames Sega Mega Drive Flashback HD z Lidla

AtGames Sega Mega Drive Flashback HD to produkt budowany na licencji od Segi. Dołączone do konsoli kontrolery są bezprzewodowe – choć to nie jest do końca dobra wiadomość. Brak przewodów to wygoda, ale też wyższe opóźnienia w sterowaniu, których twórcy klasycznych gier nie przewidzieli. Sprzęt od AtGames zawiera jednak złącza do podłączania klasycznych kontrolerów z klasycznej konsoli, jeżeli takowymi dysponujemy (nadal można je kupić w Internecie). Sprzęt ma wgranych 85 gier (choć właściwie to 45 plus ich wariacje), ma też slot na kartridże.

REKLAMA

Flashback HD wydaje się sprzętem lepszym. Niestety według recenzji dostępnych w Internecie jakość wykonania sprzętu pozostawia nieco do życzenia, a przede wszystkim konsola miewa problemy z emulacją, co powoduje irytujące spadki wydajności w niektórych grach – czego nie można powiedzieć o Sega Mega Drive Mini.

Dostaniemy więc w efekcie możliwość kupienia nieco bardziej funkcjonalnego produktu, choć nieco mniej starannie zbudowanego. Niezależnie od powyższego: i tak czeka was mnóstwo zabawy. Mega Drive to konsola z jednymi z najlepszych gier w historii. A to wszystko za dość śmieszne pieniądze – 300 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA