REKLAMA

Intel zapowiada ważną zmianę. Nadchodzi koniec kultowej linii procesorów?

Intel i5 czy i7 to jedne z najbardziej ikonicznych nazw w świecie podzespołów komputerowych. Kto by nie pamiętał o starym i5-2500K czy potężnych i9? Teraz Intel najprawdopodobniej zmieni nazewnictwo swoich procesorów.

02.05.2023 07.34
Intel Core Ultra - oto nowa nazwa procesorów?
REKLAMA

Od lat Intel stosuje literę "i" w nazwach swoich procesorów, co wyróżnia go na tle konkurencji, zwłaszcza AMD. Jednakże wszystko, co dobre, kiedyś musi się skończyć. To, co było kiedyś ważne i kojarzyło się z marką, może zostać porzucone, częściowo na rzecz oznaczeń wzorowanych na Apple'u. O co chodzi?

REKLAMA

Core Ultra 5 1003H odnaleziony w benchmarku

Benchmark z gry Ashes of the Singularity, który pojawił się w sieci, zdradził, na co możemy liczyć w związku z nadchodzącymi zmianami w nazwach procesorów Intela. W teście pojawił się procesor Intel Core Ultra 5 1003H, wyposażony w 18 rdzeni i 18 wątków, oraz 32 GB pamięci RAM.

Nie Intel Core i5-1003H, a Intel Core Ultra 5 1003H. Czyżby Intel chciał zrezygnować z "i" na rzecz "Ultra"? Wygląda na to, że tak - zmiany powinny zostać ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni.

Przeczytaj także:

Intel potwierdza: będą zmiany!

Bernard Fernandes, dyrektor ds. komunikacji w Intelu, poinformował na Twitterze, że firma dokonuje zmian w nazewnictwie. Jakich dokładnie? Dowiemy się w ciągu "najbliższych tygodni".

W 2023 roku Intel planuje wprowadzić na rynek odświeżone procesory z serii Raptor Lake i Meteor Lake. Poza tym pojawiają się głosy od leakerów, że zmiany w nazewnictwie dotyczyć będą tylko nowych procesorów, a nie tych odświeżonych:

REKLAMA

Wyciek z testu wydaje się sugerować pewną zmianę w nazewnictwie procesorów Intela. Na przykład, 13. generacja procesorów miała np. oznaczenia i5-13600K. Teraz otrzymamy Intel Core Ultra 5 1003H? Na to wygląda.

Miniatura: dennizn / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA