REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nadchodzi koniec gier FIFA. EA wkrótce wyłączy serwery

Jak powszechnie wiadomo, Electronic Arts (EA) nie ma już w planach produkcji kolejnych gier z serii FIFA. Najnowsze informacje z pewnością nie zachwycą graczy, ponieważ firma w niedalekiej przyszłości porzuci kilka części z popularnej serii, wyłączając im serwery.

17.05.2023
18:24
FIFA 23 opinie
REKLAMA

Ostatnią grą EA z serii FIFA jest ta oznaczona numerem 23. W tym roku nie pojawi się już "dwudziestka czwórka", a w zamian tego, dostaniemy nowy tytuł EA Sports FC, natomiast marką FIFA (i FIFA 25) zajmie się zupełnie inny wydawca.

No, ale to nie jedyne rewelacje, jakie serwuje nam EA, ponieważ firma postanowiła wysłać popularne części z serii na emeryturę, a stanie się to jeszcze w tym roku.

REKLAMA

To koniec dla tych gier z serii FIFA. EA wyłączy serwery

Jak poinformowało Electronics Arts na swojej stronie internetowej z aktualizacjami dotyczącymi usług sieciowych, serwery czterech wciąż popularnych części FIFA zostaną zupełnie wyłączone. A jest to równoznaczne z dezaktywacją wszelkich usług sieciowych, które umożliwiają rozgrywkę w trybie online.

Innymi słowy, gracze co prawda będą mieli dostęp do gry, ale tylko w trybie z botami, który dla wielu jest po prostu nudny. Niestety mowa aż o czterech częściach - FIFA 18, 19, 20 oraz 21, czyli stosunkowo nowych częściach, które wciąż jeszcze cieszą się popularnością wśród fanów serii. Wyłączenie serwerów nastąpi 6 listopada 2023, a więc za niespełna pół roku.

REKLAMA
źródło: EA

Tak więc, aby wciąż mieć dostęp do gry w trybie online, trzeba będzie sięgnąć po jedną z dwóch nowszych części - FIFA 22 lub 23. Inaczej pozostaje tylko rozgrywka z botami lub przejście na nową EA Sports FC, która powinna mieć swoją premierę pod koniec września tego roku. No cóż, nic nie może wiecznie trwać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA