Klocki na Dzień Ojca? Żaden problem, mamy gotową listę zestawów

Lokowanie produktu

Kwiatki na Dzień Matki, krawaty na Dzień Taty? Dajcie spokój, czas wyjść poza wszelkie utarte schematy. Np. ten, że klocki LEGO są dla dzieci. No dobra, są, ale nie tylko.

17.06.2022 18.00
prezent dzień ojca LEGO

Ostatnio na naszym redakcyjnym Slacku przewijał się temat prezentów na Dzień Ojca. Mamy w redakcji kilku ojców, a i każdy z nas ma swojego tatę, więc nie trzeba tłumaczyć, że temat jest nam bliski. Ktoś rzucił hasło, że szukając prezentu trzeba zobaczyć co pojawiło się ostatnio w sklepie LEGO®. Halo, ale Dzień Dziecka dopiero co był, teraz mówimy o Dniu Ojca! No tak, ale to zupełnie w niczym nie przeszkadza, bo w katalogu duńskiej firmy są zestawy, które wpadną w oko nie tylko najmłodszym. 

Autoblogerzy od razu rzucili się na auta

Mamy w zespole co najmniej jednego dorosłego fana klocków LEGO, więc na stół szybko wjechał zestaw wozów, które złożyłby każdy miłośnik motoryzacji. Na szczycie listy jest oczywiście świeżutkie Ferrari Daytona SP3, które tak na marginesie zadebiutowało w Dzień Dziecka, ale z nie mniejszym zainteresowaniem zaczęliśmy oglądać Dodge'a Chargera (42111). 

 class="wp-image-2207301"

Ten czarny potwór powstał we współpracy z wytwórnią Universal Studios i firmą Dodge. Jest klockową wersją muscle cara, którym w "Szybkich i wściekłych" jeździł Dominic Toretto. Pod maską ma pracujące V8, a w bagażniku dwie butle z podtlenkiem azotu. No dobra, nie ma w nich podtlenku, ale bezpośrednich nawiązań do filmu tu nie brakuje.

A jak już jesteśmy przy filmach, w katalogu LEGO znalazło się też coś dla ojców z ekipy rozrywka.blog

Tu pierwszą propozycją był oczywiście Central Perk (21319)

 class="wp-image-2207856"

Legendarna kawiarnia z bohaterami serialu Przyjaciele zachwyciłaby każdego ojca, który śledził losy Chandlera, Joey'a i ich uroczych sąsiadek. 

A pewnie jeszcze więcej ojców chętnie powiesiłoby na ścianie coś takiego:

 class="wp-image-2207271"

To oczywiście kultowe logo legendy rocka – zespołu The Rolling Stones (31206). Składaniu tego liczącego prawie 2 tysiące elementów zestawu może towarzyszyć słuchanie przygotowanej na tę okoliczność ścieżki dźwiękowej. Tego setu nikt nie nazwie dziecinnym.

Za to coś z dziecka mają w sobie wciąż ojcowie ze Spider's Web

Największy szał w ekipie zrobiło zabytkowe Nintendo z grą Super Mario Bros (71374). Konsola, cartridge, pad na kablu i telewizor z 8-bitową grafiką – nawet jak ktoś nie jest fanem klocków LEGO (są tacy?) doceni ten wyjątkowy zestaw, który przy okazji będzie oryginalną ozdobą pomieszczenia, w którym stanie. 

 class="wp-image-2207859"

Drugim najczęściej wskazywanym zestawem był przywódca Autobotów - Optimus Prime z Trans Formers. To zestaw, który faktycznie transformuje - Optimus przyjmuje formę ciężarówki bez konieczności demontażu. 

 class="wp-image-2207274"

Za to ci, którzy nie mają tak geekowej natury, zwracali uwagę na modele z serii LEGO Architecture. TokioLondynNowy Jork, czy Paryż albo Singapur – tu nikomu nie przyszłoby do głowy, że to zabawki dla dzieci. 

 class="wp-image-2207874"

Podobnie jak w przypadku rakiety NASA Apollo Saturn V (92176). Gotowa ma ponad 100 cm długości, demontowane człony, a nawet lądownik księżycowy. To przecież kosmiczny prezent dla ojca! Nawet takiego, który na co dzień nie buduje zestawów z klocków LEGO. 

 class="wp-image-2207286"

A może, dzięki któremuś z powyższych zestawów, zacznie, najlepiej razem z tymi, od których go dostał?

Lokowanie produktu
Najnowsze