REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

ARMA Reforger już dostępna na PC i Xbox, a to tylko przedsmak przed ARMA 4

Gracze korzystający z pecetów i z Xboksów mogą już zagrać w ARMA Reforger, czyli w sieciową produkcję pozwalającą wcielić się w wiarygodny sposób w żołnierza. Do tego studio Bohemia Interactive potwierdza prace nad ARMA 4.

18.05.2022
10:32
ARMA Reforger na PC i Xbox. ARMA 4 też już powstaje
REKLAMA

ARMA to seria strzelanek, która zasłynęła z wiarygodnego podejścia do przedstawienia pola bitwy. Bardzo często w opisach gier ARMA pojawia się określenie "symulator pola walki", co w tym wypadku nie jest stwierdzeniem na wyrost. Pierwsza gra serii powstała w 2006 r, a następnie zobaczyliśmy jeszcze dwie części głównej serii i samodzielny dodatek.

REKLAMA

Gracze od 2013 r. czekają na nową grę w tej niezwykłej serii, a teraz nareszcie dostali pierwsze konrety. Studio Bohemia Interactive oficjalnie potwierdziło, że ARMA 4 powstaje, a ogłoszenie zostało zilustrowane filmem pokazującym rozwój serii. Na końcu pojawia się logo czwartej odsłony, choć niestety bez daty premiery, ani bez żadnego gameplaya. Na osłodę jest jednak druga wiadomość.

ARMA Reforger już dostępna na Steamie i Xboksie

Bohemia Interactive zaskoczyło gracy oferując dostęp do ARMA Reforger, czyli nowego tytułu, który właśnie ujrzał światło dzienne. Gra jest oferowana w ramach wczesnego dostępu i kosztuje 99,99 zł. A z czym właściwie mamy do czynienia? Reforger to sieciowy shooter pokazujący możliwości silnika graficznego Enfusion Engine, na którym będzie zbudowana ARMA 4.

ARMA Reforger - trailer
REKLAMA

ARMA Reforger wrzuca nas do roku 1989 i pozwala wziąć udział w konflikcie pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Całość odbywa się na wyspie Everon mierzącej 51 km. kwadratowe. W grze możemy poruszać się pieszo bądź korzystać z pojazdów oraz różnych maszyn bojowych, a po osiągnięcia zwycięstwa i wyznaczonych celów trzeba będzie współpracować przy tworzeniu struktur obronnych z innymi graczami. Obecnie w grze może jednocześnie walczyć 64 graczy na pojedynczej mapie.

Niestety pierwsze recenzje ARMA Reforger są dość mieszane. Gracze zauważają, że zniknęło sporo mechanik znanych z trzeciej części gry, a całość przypomina zaledwie "demo". Pojawiają się też problemy techniczne. Mimo to ARMA Reforger to jedyny sposób na zagranie w świeży tytuł w oczekiwaniu na czwartą grę z serii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA