REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zobacz, jak wygląda marny los cywila na wojnie. This War Of Mine: Final Cut trafia na PS5 i do Game Passa

11 bit studios przygotowało reedycję swojego This War of Mine na konsole nowej generacji. Gra w wersji Final Cut już niedługo trafi na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X|S, a posiadacze konsol Microsoftu będą mogli ją pobrać z biblioteki Game Pass.

28.04.2022
5:55
This War Of Mine PS5
REKLAMA

This War of Mine to hit polskiego 11 bit studios sprzed kilku lat. Gra opowiadająca o tym, jak wygląda wojna z perspektywy cywili zadebiutowała w 2014 r. i skradła serca graczy na całym świecie. Jej twórcy poruszają bardzo ważne i trudne tematy, a produkcja nie tylko sprawia frajdę za sprawą swojej mechaniki, ale również daje sporo do myślenia.

REKLAMA

Czytaj też:

This War of Mine: Final Cut na PS5 i XSXS

W pierwszej kolejności This War of Mine pojawiło się na komputerach osobistych, ale z biegiem czasu 11 bit studios przygotowało wersję na stacjonarne konsole poprzedniej generacji (PlayStation 4, Xbox One), sprzęty mobilne oraz na Switcha. Pojawił się też dodatki w This War of Mine: Stories, które dodawały do rozgrywki nowe postaci, scenariusze itp., a także wersja Final Cut na PC.

Teraz przyszła kolej na konsolowe This War of Mine: Final Cut, czyli ulepszoną wersję gry przygotowaną z myślą o PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Gracze już 10 maja będą mogli przejąć kontrolę nad grupą cywili, którzy próbują przetrwać podczas wojennej zawieruchy i zyskać ciekawą perspektywę na te wszystkie dylematy moralne, przed którymi stają ludzie w takiej sytuacji.

Dobra wiadomość jest taka, że nowa wersja This War of Mine trafi biblioteki do Xbox Game Pass.

Podczas gdy posiadacze konsol Sony będą musieli nabyć grę, gracze ze sprzętem od Microsoftu będą mogli pograć w odświeżone This War of Mine w ramach abonamentu i to od razu na premierę. 11 bit studios zdaje sobie przy tym sprawę, że motyw przewodni i przesłanie ich produkcji stały się "brutalnie aktualne w ostatnich miesiącach" w wyniku trwającej wojny w Ukrainie.

Wierzymy, że właśnie teraz, gdy wojenna rzeczywistość stała się codziennością dla bliskich nam ludzi, szczególnie ważne jest dalsze edukowanie i mówienie o losie, jaki spotyka w takich warunkach ludność cywilną - mówi Przemek Marszał, CEO 11 bit studios.

REKLAMA

A na jakie konkretnie usprawnienia mogą liczyć gracze? Jak na razie wiemy, że gra będzie renderowana w rozdzielczości 4K, a interfejs zostanie usprawniony. Jeśli zaś chodzi o zawartość, to Final Cut zawiera wszystkie lokalizacje z gry podstawowej. Dostępne będą też osobno płatne dodatki This War of Mine: Stories, a także nowe zadania i wydarzenia, nowy klasyczny scenariusz i nowa postać.

W sprzedaży pojawi się również This War of Mine: Complete Edition, w ramach którego dostaniemy podstawkę i wszystkie DLC. Niestety jest przy tym zła wiadomość dla osób, które kupiły This War of Mine w wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One i chciałyby ją teraz zaktualizować do edycji Final Cut. Takiej możliwości niestety nie będzie i trzeba grę na PS5 i XSX|S kupić ponownie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA