REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Osoby grające w This War of Mine dokonały czegoś niezwykłego w prawdziwym świecie

Twórcy This War of Mine udostępnili kolejne podsumowanie wyników swojej najnowszej gry. Tym razem polskie 11 bit studios nie skupiło się na tym, jakie decyzje podejmowali gracze w trakci rozgrywki. Infografika przedstawia wyniki akcji charytatywnej War Child DLC.

02.04.2015
20:00
Osoby grające w This War of Mine dokonały czegoś niezwykłego w prawdziwym świecie
REKLAMA
REKLAMA

This War of Mine to zeszłoroczny hit polskiego 11 bit studios, który zdobył popularność na całym świecie. Nietuzinkowe podejście do tematu wojny w połączeniu z wymagającym gameplay’em zaowocowało wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez graczy. Sam przy tym tytule spędziłem kilka długich i wyczerpujących nocy, zanim moim podopiecznym udało się doczekać końca wojny.

Liczbami związanymi z grą 11 bit studios chwaliło się już w listopadzie zeszłego roku.

this-war-of-mine-infografika-1

Podsumowanie wykazało, jak niewiele potrzeba było czasu, by zwróciły się koszta produkcji. Twórcy opowiedzieli trochę o statystycznym graczu i pochwalili się pozytywnym przyjęciem This War of Mine przez recenzentów. Zaskoczył mnie przy tym odsetek osób, którym udało się ukończyć grę. Sam ledwo co dotarłem do napisów końcowych, a moja grupa nie przetrwałaby kolejnych kilku dni, a i tak musiałem podjąć kilka bardzo trudnych decyzji.

W grze 11 bit studios duży nacisk położony był na to, żeby wojnę przedstawić z perspektywy zazwyczaj pomijanej w grach wideo. Nie wcielamy się w niej bowiem herosa, który ratuje w pojedynkę świat, a kierujemy przerażoną grupą cywilów. Zamiast likwidować zastępy wrogów musimy skupić się na tym, by unikać kul snajperów za dnia, a nocą wyruszać w głąb oblężonego miasta w poszukiwaniu pożywienia, lekarstw i komponentów do… łatania ścian w schronieniu.

This War of Mine przyczyniło się też do rozpoczęcia dialogu o innych poważnych sprawach.

this-war-of-mine-infografika-2

W grze This War of Mine pojawiła się możliwość wykupienia “dodatku DLC” o nazwie War Child. Wielu z Was może kojarzyć tę nazwę z organizacją War Child Rights, która działa obecnie na terenie Iraku i Jordanii, gdzie pomaga chronić dzieci uchodźców z rejonów, gdzie prowadzone są działania wojskowe.

Graczom dano możliwość wykonania płatności, co pozwoliło dofinansować organizację War Child. Jak informują twórcy w infografice, w przeciągu 3 tygodniu od premiery dodatku udało się zebrać środki na uratowanie losu 350 dzieci. To naprawdę nie lada osiągnięcie i pozostaje pogratulować 11 bit studios organizacji tej akcji.

REKLAMA
this-war-of-mine-infografika-3

Twórcy This War of Mine informują szczegółowo, jakiego typu pomoc została udzielona: wsparcie psychologiczne w walce z traumą, tworzenie bezpiecznych schronień, oraz rozwijanie nieformalnej edukacji. 11 bit studios informuje też, że akcja zbierania pieniędzy potrwa do jutra i jeśli przegapiliście War Child DLC do tej pory, to możecie to teraz nadrobić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA