Gry  / News

Osoby grające w This War of Mine dokonały czegoś niezwykłego w prawdziwym świecie

Twórcy This War of Mine udostępnili kolejne podsumowanie wyników swojej najnowszej gry. Tym razem polskie 11 bit studios nie skupiło się na tym, jakie decyzje podejmowali gracze w trakci rozgrywki. Infografika przedstawia wyniki akcji charytatywnej War Child DLC.

This War of Mine to zeszłoroczny hit polskiego 11 bit studios, który zdobył popularność na całym świecie. Nietuzinkowe podejście do tematu wojny w połączeniu z wymagającym gameplay’em zaowocowało wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez graczy. Sam przy tym tytule spędziłem kilka długich i wyczerpujących nocy, zanim moim podopiecznym udało się doczekać końca wojny.

Liczbami związanymi z grą 11 bit studios chwaliło się już w listopadzie zeszłego roku.

this-war-of-mine-infografika-1

Podsumowanie wykazało, jak niewiele potrzeba było czasu, by zwróciły się koszta produkcji. Twórcy opowiedzieli trochę o statystycznym graczu i pochwalili się pozytywnym przyjęciem This War of Mine przez recenzentów. Zaskoczył mnie przy tym odsetek osób, którym udało się ukończyć grę. Sam ledwo co dotarłem do napisów końcowych, a moja grupa nie przetrwałaby kolejnych kilku dni, a i tak musiałem podjąć kilka bardzo trudnych decyzji.

W grze 11 bit studios duży nacisk położony był na to, żeby wojnę przedstawić z perspektywy zazwyczaj pomijanej w grach wideo. Nie wcielamy się w niej bowiem herosa, który ratuje w pojedynkę świat, a kierujemy przerażoną grupą cywilów. Zamiast likwidować zastępy wrogów musimy skupić się na tym, by unikać kul snajperów za dnia, a nocą wyruszać w głąb oblężonego miasta w poszukiwaniu pożywienia, lekarstw i komponentów do… łatania ścian w schronieniu.

This War of Mine przyczyniło się też do rozpoczęcia dialogu o innych poważnych sprawach.

this-war-of-mine-infografika-2

W grze This War of Mine pojawiła się możliwość wykupienia “dodatku DLC” o nazwie War Child. Wielu z Was może kojarzyć tę nazwę z organizacją War Child Rights, która działa obecnie na terenie Iraku i Jordanii, gdzie pomaga chronić dzieci uchodźców z rejonów, gdzie prowadzone są działania wojskowe.

Graczom dano możliwość wykonania płatności, co pozwoliło dofinansować organizację War Child. Jak informują twórcy w infografice, w przeciągu 3 tygodniu od premiery dodatku udało się zebrać środki na uratowanie losu 350 dzieci. To naprawdę nie lada osiągnięcie i pozostaje pogratulować 11 bit studios organizacji tej akcji.

this-war-of-mine-infografika-3

Twórcy This War of Mine informują szczegółowo, jakiego typu pomoc została udzielona: wsparcie psychologiczne w walce z traumą, tworzenie bezpiecznych schronień, oraz rozwijanie nieformalnej edukacji. 11 bit studios informuje też, że akcja zbierania pieniędzy potrwa do jutra i jeśli przegapiliście War Child DLC do tej pory, to możecie to teraz nadrobić.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst