REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

W taką grę jeszcze nie grałeś. This War of Mine, od polskiego 11 bit studios, trafia do sprzedaży

This War of Mine to najnowsza gra od twórców dobrze przyjętej na całym świecie serii gier Anomaly. Tym razem jednak nie jest to tytuł będący wariacją na temat gatunku Tower Defence, a mroczna gra logiczno-zręcznościowa typu point and click poruszająca temat wojny od dość nietypowej strony.

14.11.2014
20:46
W taką grę jeszcze nie grałeś. This War of Mine, od polskiego 11 bit studios, trafia do sprzedaży
REKLAMA
REKLAMA

W historii branży gier komputerowych wojna jest bardzo wyekspoloatowanym tematem. Najczęściej jednak gracz wciela się w przypakowanego żołnierza, który w pojedynkę lub z pomocą drużyny ratuje świat. Cywile są zwykle jednowymiarowymi NPC-ami, tłem na poczynań herosa.

W This War of Mine gracz wciela się w ofiarę wojny, która rozpaczliwie walczy o przetrwanie.

This War of Mine 04

W nowej grze 11 bit studios gracz przejmuje kontrolę nad trzema osobami, które połączył los w trakcie wojennej zawieruchy. Postacie wybrane losowo z puli przygotowanej wcześniej przez twórców muszą walczyć o przetrwanie. W podniszczonym budynku będących dla nich nowym wspólnym domem próbują ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości.

W ciągu gracz musi dbać o rozwój schronienia dla swoich bohaterów, a w nocy wysyłać jednego z nich na zwiedzanie okolicznych lokacji i zdobywanie zapasów. Brakuje wszystkie: komponentów do budowy narzędzi, jedzenia, ciepła i czystej wody. Świat przedstawiony jest brutalny, ostry i niebezpieczny, a spotkania z innymi ocalałymi zmuszają gracza do podejmowania niejednoznacznych moralnie decyzji.

11 bit studios pracowało nad This War of Mine ostatnie dwa lata.

Gra w finalnej wersji wygląda na bardzo dopracowany tytuł. Już w trakcie testów wersji Preview byłem miło zaskoczony dopracowaniem gry od strony technicznej. Teraz po premierze uzupełnione zostały brakujące opisy, dopracowano animacje i gra wręcz ocieka klimatem. O inspiracji stojącej za twórcami This War of Mine możecie przeczytać w wywiadzie, który przeprowadziłem z Albertem Pałką, przedstawicielem 11 bit studios.

W pełną wersję gram już od kilku dni i mogę Wam ja z czystym sumieniem polecić. Wszyscy chętni mogą już teraz kupić nowy tytuł od twórców Anomaly. Gra dostępna jest w sprzedaży na w platfromach Steam, GOG i Humble Store. Nie zabrakło też tej gry w ofercie Games Republic, czyli sklepu z oprogramowaniem od 11 bit studios. Więcej informacji o tytule można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

REKLAMA
This War of Mine przebieg 01

W grę mogą grać jak na razie posiadacze komputerów PC. Miłym zaskoczeniem jest możliwość synchronizacji stanu rozgrywki między różnymi platformami, czyli w moim przypadku między edycją na system Windows oraz Mac OS X. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się wersja mobilna. Ten tytuł wręcz prosi się o odsłonę przygotowaną z myślą o systemach iOS i Android.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA