REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Battlefield Portal rozbija bank, fani marzyli o czymś takim. Battlefield 2042 z kreatorem epok i zasad

Podczas panelu EA Play gracze mogli zobaczyć drugi z trzech podstawowych modułów w nadchodzącej sieciowej strzelaninie Battlefield 2042. Battlefield Portal to spełnienie marzeń wielu fanów serii, za sprawą którego gra DICE może drastycznie zyskać na żywotności oraz opłacalności.

22.07.2021
19:57
Battlefield Portal w Battlefield 2042 to spełnienie marzeń fanów
REKLAMA

Hans poczuł, że nogi drżą mu jak galareta. Ścisnął mocniej w dłoniach wysłużonego Gewehra i poprawił stalowy hełm. W swoim życiu widział już wiele, ale nie był gotowy na widok wrogiego helikoptera UH-60 Black Hawk. Nic w tym dziwnego, bo pomiędzy żołnierzem Wermachtu i śmigłowcem transportowym zieje przepaść ponad 50 lat technologicznego rozwoju. Jednak dzięki modułowi Battlefield Portal nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować bitwę między żołnierzami z okresu Drugiej Wojny Światowej i współczesnymi Marines.

REKLAMA

Battlefield Portal miesza gry Battlefield 3, Battlefield: Bad Company 2 i Battlefield 1942 w jednym kreatywnym kotle.

 class="wp-image-1795393"

Zaprezentowany podczas EA Play Battlefield Portal to jeden z trzech głównych modułów w sieciowej strzelaninie Battlefield 2042. Portal miesza zawartość z trzech odsłon Battlefielda: 2042, BF3 oraz Bad Company 2, łącząc przeszłość, teraźniejszość i niedaleką przyszłość konfliktów zbrojnych w jeden, wielki tryb multiplayer, z zasadami oraz regułami ustalanymi przez samych graczy.

Na zawartość w Battlefield Portal składają się wybrane mapy, wszystkie pojazdy, wszystkie bronie, wszystkie akcesoria oraz klasy i specjalizacje z trzech gier. Co najlepsze, zawartość tytułów Battlefield 1942 oraz Bad Company 2 została odtworzona z zachowaniem wierności wobec oryginałów, jednocześnie oferując wysoką jakość graficzną oczekiwaną od współczesnych gier. Co za tym idzie, będziemy mieli okazję odwiedzić tak kultowe mapy jak Battle of the Bulge czy Caspian Border w zupełnie nowej, efektownej wizualnie odsłonie.

Battlefield Portal pozwoli graczom tworzyć serwery z własnymi zasadami, scenariuszami i trybami.

 class="wp-image-1795372"

Jeśli chcemy stworzyć rozgrywkę, w której żołnierze z czasów drugiej wojny światowej staną do walki przeciwko współczesnym operatorom, nie ma z tym żadnych problemów. Tylko od gracza zależy jakie armie będą się ścierać, na jakich arenach, z użyciem jakich broni oraz jakich dodatków. Marzy się nam pojedynek snajperzy kontra mechanicy, gdzie w jednej drużynie będzie 40 graczy, a w drugiej 20? Żaden problem. Chcemy stworzyć szalony tryb, w którym 119 żołnierzy z defibrylatorami będzie gonić jednego, ale uzbrojonego po zęby? Ależ proszę bardzo!

Do własnej rozgrywki stworzonej w Battlefield Portal możemy później zaprosić znajomych na prywatnym serwerze bądź zorganizować publiczny serwer dla posiadaczy Battlefielda 2042 z całego świata. Co świetne, w przypadku braku chętnych do wspólnej gry nasze pole bitwy zostanie wypełnione botami. Świetna sprawa, jeśli chcemy przetestować zwariowane pomysły. Twórca rozgrywki będzie miał także pakiet podstawowych narzędzi administratora, łącznie z wyrzucaniem oraz banowaniem innych graczy, tworzeniem wiadomości powitalnych i tak dalej.

Battlefield Portal nie jest prostym kreatorem. To rozbudowany potwór z liniami warunkowymi i masą funkcji.

 class="wp-image-1795384"

Tworzenie własnych rozgrywek w Battlefield Portal będzie możliwe z poziomu okna przeglądarki. Twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie, ponieważ interfejs gry czy aplikacja mobilna nie wystarczyłaby do komfortowego tworzenia zaawansowanych skryptów. Zakładka zaawansowanych ustawień w Battlefield Portal wygląda bowiem jak okno programisty, z masą linii warunkowych oraz zmiennych.

Battlefield Portal pozwala tworzyć naprawdę skomplikowane zasady i mechaniki. Jeśli chcemy, aby zawodnicy jednej drużyny otrzymywali 20 proc. życia za zabójstwo przeciwka, a zawodnikom drugiej znikał HUD po udanym trafieniu wroga, edytor to umożliwia. Gracze będą mogli spędzić w nim dziesiątki godzin, tworząc najbardziej wymyślne i drobiazgowe zależności w historii całej serii. Główną barierą ma być wyłącznie kreatywność gracza, a początkowo także opanowanie systemu skryptów w przeglądarce.

Portal może w radykalny sposób wydłużyć żywotność gry Battlefield 2042. Do tego jest i będzie darmowy.

 class="wp-image-1795381"
 class="wp-image-1795678"

EA zdecydowało się na bardzo ciekawy ruch. Każdy posiadacz konta EA/Origin będzie mógł uruchomić kreator Battlefield Portal w oknie przeglądarki internetowej i stworzyć własny tryb gry z własnymi zasadami. Oczywiście tylko posiadacze gry Battlefield 2042 mogą później przetestować kreacje w trakcie rozgrywki. Battlefield Portal będzie grywalny na wszystkich konsolach i PC, ale tylko komputery osobiste oraz platformy PlayStation 5 i Xbox Series umożliwią uczestniczenie w starciach na 120 osób. Również na klasycznych mapach z poprzednich gier.

REKLAMA

Jednocześnie EA podkreśla, że Portal jest i będzie trybem możliwym do rozgrywania bez żadnych dodatkowych kosztów dla każdego posiadacza kopii gry Battlefield 2042. W przyszłości moduł będzie rozbudowywany o nową zawartość. Niewykluczone, że z kolejnych gier z serii, jak np. Battlefield V czy Battlefield 1.

Niesamowicie się jaram!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA