Sprzęt  /  News

Najnowsze Nokie będą aktualizowane nawet przez 3 lata. Nokia prezentują nową linię smartfonów

Picture of the author

Wierni klienci telefonów marki Nokia będą musieli nauczyć się nowego nazewnictwa jej produktów. To jednak najmniej ważne, bowiem pojawi się zupełnie nowa linia Nokia G – oraz obietnica trwałości i długiego serwisowania.

Od teraz – to jest od premiery nowych telefonów na bieżący rok – producent telefonów Nokia zmienia sposób, w jaki te będą nazywane. Od tej pory oferta będzie podzielona na trzy serie:

  • Seria X, którą reprezentować będą na początek modele X10 i X20. To telefony z trzyletnią gwarancją i z biodegradowalnym etui
  • Seria C, czyli relatywnie proste, choć wytrzymałe i długo serwisowane programowo telefony. Pierwsi reprezentanci to Nokia C10 i Nokia C20
  • No i wreszcie zupełnie nowa Seria G, która będzie reprezentowana przez modele G10 i G20. Mają to być te telefony, które są najbardziej trwałe i oferują najdłuższy czas pracy na akumulatorze.

Nokia X20 i X10 – najlepsze w ofercie.

Nokia X20

Oba modele wykorzystują układ Snapdragon  480 5G i system Android 11 z Android One. Oba wykorzystują optykę Zeissa i algorytmy sztucznej inteligencji do przetwarzania zdjęć. Oba też wyposażone są w 6,67-cakowy wyświetlacz Full HD z wtopionym aparatem.

Nokia X10

Nokia X20 jest wyposażona w przedni aparat 32 MPix i poczwórny aparat tylni 64 MPix. Nowa funkcja Dual Sight aktywuje jednocześnie oba aparaty, dzięki czemu można uchwycić wiele ujęć jednocześnie. Nokia X10 z kolei wyposażona jest w poczwórny aparat 48 MPix.

Co reprezentują sobą zupełnie nowe Nokia G20 i Nokia G10? 

Nokia G20

Oba telefony z serii G ponoć mają oferować trzy dni pracy bez konieczności ładowania akumulatora. Nokia G20 sprzedawana będzie z trzyletnią gwarancją aktualizacji bezpieczeństwa, oraz dwuletnią aktualizacji rozwojowych. Telefony będzie można odblokowywać twarzą i bocznym czytnikiem linii papilarnych, a interfejs wyświetlany jest na 6,5-calowym wyświetlaczu z wcięciem na przedni aparat.

Nokia G10

Nokia G20 wyposażona jest w 48-megapikselowy aparat i wyróżnia się obsługą dźwięku przestrzennego Nokia Ozo. Nokia G10 ma potrójny tylny aparat wspomagany przez sztuczną inteligencję.

Nokia C20 i Nokia C10 tworzą serię C – tę niedrogą.

Nokia C20

Seria C to świetna propozycja dla oszczędnych klientów. Najnowsze modele wyposażono w 6,5-calowy wyświetlacz HD+. Mogą się również pochwalić systemem Android 11 (wersja Go) a także cokwartalnymi aktualizacjami zabezpieczeń przez dwa lata. Nokia C20 wyposażona jest w przednią i tylną lampę błyskową LED, która pozwala uchwycić chwile warte zapamiętania nawet przy słabym oświetleniu niezależnie od aparatu, który użytkownik chce wykorzystać. Nokii C10 niestety nie uświadczymy w Polsce.

Nokia X, Nokia G, Nokia C – polskie ceny i dostępność

  • Nokia X20 będzie dostępna w cenie od 1800 zł w kolorach Midnight Sun i Nordic Blue i będzie dostępna w konfiguracjach 6/128 GB i 8/128 GB.
  • Forest i Snow i będzie dostępna w konfiguracjach 6/64 GB, 6/128 GB i 4/128 GB. W Polsce od 1500 zł. 
  • Night i Glacier i będzie dostępna w konfiguracjach 4/64 GB i 4/128 GB. W Polsce od 770 zł. 
  • Night oraz Dusk i będzie dostępna w konfiguracjach 3/32 GB i 4/64 GB. W Polsce od 630 zł. 
  • maja w kolorach piaskowym i ciemnoniebieskim i będzie dostępna w konfiguracjach 1/16 GB, 2/32 GB. W Polsce od 450 zł. 
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst