REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Żegnamy największą wadę Xboxa. Nowy Microsoft Store jest świetny

Zupełnie nowa wersja Microsoft Store jest już dostępna dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox One i Xbox Series. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, jest bardzo szybki i czytelny. Kupowanie nowych gier to teraz przyjemność.

22.09.2020
11:17
Żegnamy największą wadę Xboxa. Nowy Microsoft Store jest świetny
REKLAMA
156 interakcji
dołącz do dyskusji

Jest taka fraza, którą niemal każdy posiadacz konsol Xbox One w duchu przeklina, pluje a zarazem drży, wypełniony trwogą. Rzeczona fraza to (nie bójcie się!) Microsoft Store. Uwielbiam swoją microsoftową konsolę, ale kupowanie gier lub pobieranie tych już posiadanych z poziomu konsoli było czynnością odległą od przyjemnych.

REKLAMA

Microsoft Store nie był na pewno brzydki czy nieczytelny. Działał jednak w sposób wyjątkowo ociężały i nieresponsywny. Klik na grę… czekamy kilkanaście sekund… ale cały czas jesteśmy w gotowości, by wcisnąć przycisk A na kontrolerze celem powstrzymania automatycznie odtwarzanego i ryczącego z głośników zwiastuna. Potem walka z odnalezieniem kursora i już możemy przystępować do kupowania lub pobrania gry. Jeśli wszystko dobrze pójdzie.

Testowałem już nowego Microsoft Store dla konsol Xbox. Niebo a ziemia.

 class="wp-image-1430582"

Nowy Microsoft Store z wyglądu i wzornictwa przypomina aplikację Xbox na Windowsa (tak na marginesie: właśnie zakończyły się jej beta-testy, jest do pobrania z Microsoft Store na PC). Kolorystyka i rozmieszczenie elementów nawigacji są bardzo podobne, choć niezupełnie identycznie. Widać, że wersja pod konsole została zoptymalizowana pod obsługę padem, a nie kursorem. Więcej elementów jest dostępnych od razu na ekranie do łatwego się do nich przeklikania.

To co jednak mnie szczególnie ujęło, to płynność i lekkość nowej aplikacji. Nie jest to responsywność na miarę interfejsu sztandarowych telefonów czy szybkich komputerów, ale kto wcześniej musiał użerać się z Microsoft Store na Xboksie – dziś powinien być zachwycony.

 class="wp-image-1430588"

Nowości funkcjonalnych też jest kilka, choć są to głównie drobiazgi związane z wyświetlaniem poszczególnych elementów. Zwracam jednak uwagę na mechanizm pozwalający porównać różne wersje tej samej gry – bardzo mi tego brakowało, często trudno dociec za co właściwie dopłacamy w przypadku wersji Deluxe, Ultimate i innych.

Microsoft Store zostanie automatycznie uaktualniony do najnowszej wersji, jeżeli nie zmienialiśmy domyślnych ustawień konsoli. Jeżeli zdecydowaliśmy się na ręczne zatwierdzanie każdego z uaktualnień, nowa wersja sklepu czeka już na naszą zgodę.

REKLAMA


Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA