REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Liga Pokemon w Pokemon GO - walki online i to nie tylko dla graczy, którzy złapali je wszystkie

Niantic rozbuduje tryb walk PvP w Pokemon GO. W ramach oficjalnej Ligi Pokemon gracze będą mogli walczyć online z obcymi ludźmi.

22.10.2019
9:04
pokemon go pvp trainer battles mechanika
REKLAMA
REKLAMA

W grach z serii Pokemon na konsole Nintendo gracze mieli przed sobą dwa zadania: złapać je wszystkie i zostać najlepszym z nich. Wszystkie kolejne części opierały się na tych dwóch filarach. W przypadku Pokemon GO było inaczej. Gra mobilna studia Niantic z początku skupiała się wyłącznie na łapaniu stworków. Gracze, którzy tego dokonali, szybko zaczynali się nudzić.

Na szczęście w Pokemon GO pojawił się tryb PvP.

Z początku aktywność online ograniczała się do niesymetrycznych zmagań o Poke Gymy. Jeden gracz zostawiał stworka do obrony areny, a drugi mógł z nim walczyć - ale ruchami stworka sterowały algorytmy. Potem przyszła kolej na Raidy - typowy tryb PvE, wymagający współpracy wielu osób do pokonania bossa.

Jedną z najbardziej oczekiwanych nowości w Pokemon GO, obok możliwości wymieniania się stworkami, było wprowadzenie trybu PvP. Gracze mogli wykorzystać karmione przez dwa lata gwiezdnym pyłem i cukierkami Pokemony do walki przeciwko znajomym. Teraz przyszła kolej na to, by zmierzyć się z obcymi.

Liga Pokemon w Pokemon GO

Z początku tryb PvP w Pokemon GO dostępny był wyłącznie dla osób, które się spotkały w prawdziwym świecie - podobnie jak w przypadku wymian. Dopiero po 30 dniach ci najbardziej aktywni gracze mogli walczyć między sobą online - wymagało to wbicia między nimi drugiego poziomu przyjaźni.

Niantic nie zadbało jednak o żaden ranking, a ograniczenie w postaci konieczności nabijania poziomu przyjaźni przez miesiąc, żeby walczyć zdalnie, skutecznie zniechęcało do tworzenia lig oddolnie. Na szczęście deweloperzy wreszcie odpowiedzieli na apel graczy i przygotowali własną Ligę Pokemon.

Pokemon GO Battle League zadebiutuje zimą.

REKLAMA

Aktualizacji, która wprowadzi tryb Battle League w Pokemon GO, spodziewamy się na początku 2020 r. Wygląda przy tym na to, że nie będzie to polegało na pacaniu ekranu z poziomu kanapy. Z zapowiedzi można wywnioskować, że w tym celu trzeba będzie odwiedzić jakieś miejsce.

Możliwe, że w celu walk rankingowych online trzeba będzie odwiedzić jedną z aren. Wykorzystanie w celu walk online obecnych już w grze Poke Gymów byłoby rozsądnym krokiem oraz odbiciem wprowadzenia Team Rocket i walk PvE z NPC-ami, do czego wykorzystano Poke Stopy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA