REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Team Rocket w Pokemon GO. Będą walki z NPC-ami i zupełnie nowe odmiany: Shadow i Purified

Pokemon GO doczeka się niedługo ogromnej aktualizacji. W kodzie gry znalazły się odniesienia do Team Rocket, czyli walk z NPC-ami. Do tego dochodzą nowe odmiany stworków: Shadow i Purified.

27.06.2019
13:02
pokemon go team rocket shadow purified
REKLAMA
REKLAMA

Niantic udostępniło w ubiegłym tygodniu swoją nową grę na licencji Harry’ego Pottera, ale firma bynajmniej nie zapomina o produkcji, dzięki której się wybiła. Pierwsi gracze mogą już pobierać nową wersję Pokemon GO oznaczoną numerem 0.147.1. W kodzie znalazło się mnóstwo niespodzianek.

Chociaż w oficjalnym changelogu znalazła się wyłącznie informacja o naprawieniu problemu z nagrodami za dystans zarejestrowany w ramach funkcji Adventure Sync, programiści, którzy przyjrzeli się plikowi APK od środka, znaleźli wiele innych ciekawostek. Jedną z nich jest nowy sposób rozgrywki.

Team Rocket w Pokemon GO

Aktualizacja dodaje do kodu gry nowy sposób prowadzenia walk. Do tej pory gracze mogli się mierzyć między sobą oraz z trzema liderami drużyn, którzy od debiutu dysponują zawsze tym samym zestawem stworków. W niedalekiej przyszłości spodziewamy się jednak pojawienia się NPC-ów w ramach trybu o nazwie Invasions.

Team Rocket będzie mogło przejąć wybrane Poke Stopy, a zadaniem gracza będzie wygonienie takich NPC-ów z Team Rocket korzystających z określonego typu Pokemonów. Inwazja będzie dzielić się na trzy etapy: walkę, łapanie nowego Pokemona oraz jego oczyszczanie.

Inwazje będą trwały przez określony czas. By wziąć w nich udział, trzeba będzie spełnić dwa wymagania - mieć określony poziom oraz wolne miejsce w plecaku na Pokemony. Inwazje będzie można wykonywać samodzielnie, ale nie jest wykluczone, że będzie tutaj wspierany tryb multiplayer.

Nowe odmiany Pokemonów: Shadow i Purified

Stworki będą mogły wystąpić w dwóch nowych odmianach: Shadow oraz Purified. Przejście na ciemną stronę zmienia ich parametry, w tym Charge Move oraz wygląd. Gracze będą mogli wykorzystać Candy oraz Stardust, by przywrócić dany okaz do normalności. Gatunki objęte nową mechaniką w Pokemon GO to:

 • Rattata, Raticate,
 • Zubat, Goldbat, Crobat,
 • Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur,
 • Charmander; Charmeleon, Charizard,
 • Squirtle, Wartortle, Blastoise,
 • Dratini, Dragonair, Dragonite,
 • Snorlax,
 • Mudkip, Marshtomp, Swampert.

Pokemon GO nie jest pierwszą grą, w której pojawiają się Pokemony w odmianie Shadow. Stworki, których serca zostały zamknięte za barierą, bo ich właściciele wykorzystywali je do niecnych celów, były motywem przewodnik gier Pokemon Colosseum i Pokemon XD: Gale of Darkness.

Nowe odznaki, questy, ruchy i przedmiot w Pokemon GO

REKLAMA

W grze pojawią się też zupełnie nowe odznaki. Jedna będzie zliczać stworki przekształcone z odmiany Shadow do Purified. Druga będzie zliczać pokonanych członków Team Rocket. Pojawią się też dwa nowe questy, które będą wymagały walki z NPC-ami oraz oczyszczania stworków.

W kodzie aktualizacji pojawiła się też informacja o trzech nowych atakach, czyli Frustration (normalny), Return (normalny) and Synchronize (psychiczny). Do tego dochodzi przedmiot o nazwie Route Maker. Nie wiemy jednak, jaką dokładnie będzie pełnił funkcję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA