REKLAMA

Nowe iPady Pro zaskoczą nie tylko ekranem, ale czymś jeszcze

Apple przygotowuje się do prezentacji nowych iPadów Pro z ekranami OLED. Nowe wiadomości sugerują, że poza nowym ekranem urządzenia zyskają też mocno na wydajności.

29.04.2024 13.08
Apple ipad pro
REKLAMA

To wszystko dzięki zupełnie nowemu sercu, czyli autorskim układzie M4. Czip nie trafił jeszcze do żadnego z urządzeń giganta technologicznego z Cupertino. Byłaby to pierwsza taka sytuacja, w której sprzęt inny niż MacBook lub komputer Mac w pierwszej kolejności otrzymuje nową generację czipu Apple M. Wszystko okaże się już w następnym tygodniu.

REKLAMA

Apple może zaskoczyć. Nowy iPad Pro OLED będzie najszybszym tabletem na świecie

Dotychczas plotki mówiły o tym, że nowe iPady Pro z ekranami OLED mogą otrzymać albo poprzedniej generacji procesory M2, albo obecnej M3. Ta pierwsza możliwość była mało prawdopodobna, ponieważ wydane w 2022 roku najlepsze tablety sygnowane z jabłkiem miały już do dyspozycji czipy M2. Druga wydawała się bardzo rozsądna, ponieważ procesory z serii M3 są relatywnie nowe – zostały wydane ok. pół roku temu, na koniec października 2023.

Teraz jednak dowiadujemy się, że na przyszłej konferencji Apple Let Loose, która ma odbyć się 7 maja, gigant technologiczny pokaże iPady Pro OLED z zupełnie nowym układem M4. Oznaczałoby to, że Apple najprawdopodobniej pominie serię M3 w najlepszych tabletach. Doniesienie pochodzi ze sprawdzonego źródła – Marka Gurmana z Bloomberga, choć nie dosłownie, tylko trochę naokoło. W biuletynie Power On dziennikarz podał, że nadchodzący iPad Pro może być pierwszym sprzętem Apple wyposażonym w sztuczną inteligencję.

Od dłuższego czasu mówi się, że M4 będzie oferował zmiany nie tylko w typowej wydajności układu graficznego i CPU, ale też przede wszystkim w modnej w ostatnich miesiącach sztucznej inteligencji. Taka decyzja równałaby się z faktem, że autorski czip Apple zadebiutowałby po raz pierwszy w tablecie.

To się wcześniej nie zdarzało – nie w świecie Apple. Dla przypomnienia, obecny iPad Air w dalszym ciągu oferuje tylko pierwszą generację własnego czipu w postaci M1. Mimo tego to w dalszym ciągu naprawdę szybka jednostka, która spokojnie wystarcza w tabletach.

Wszystko się okaże już w następnym tygodniu

Szczerze powiedziawszy, takie posunięcie miałoby wiele sensu. Wprowadzenie układu stworzonego z myślą o sztucznej inteligencji dałoby podwaliny pod przyszły procesor A18 dla iPhone'ów 16, które od wyciągnięcia z pudełka mają mieć system iOS wraz z funkcjami sztucznej inteligencji. Czerwcowa konferencja WWDC 2024 stworzona z myślą o programistach również powinna mocno stawiać na rozwiązania sztucznej inteligencji.

Nie pozostaje nam nic innego niż czekać do przyszłego wtorku – 7 maja 2024 r. W tym dniu o godzinie 16:00 odbędzie się konferencja Let Loose, która ma przynieść nowe tablety z ugryzionym jabłkiem. Wraz z najnowszym iPadem Pro OLED Apple powinien wprowadzić też nowego iPada Air 12,9", Apple Pencil 3. generacji oraz pozostałe gadżety typu Magic Keyboard do nowych urządzeń.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA