REKLAMA

Wcisnęli Call of Duty Warzone do smartfonu. Tak wygląda gra dla Androida i iOS

Call of Duty Warzone Mobile otrzymało datę premiery. Gra dla Androida oraz iOS zadebiutuje już w marcu, do tego zaoferuje wspólny system progresji z grami dla komputerów oraz konsol.

01.03.2024 07.26
Wcisnęli Call of Duty Warzone do smartfonu. Tak wygląda gra dla Androida i iOS
REKLAMA

Od kiedy włączyłem Resident Evil 4 Remake na iPhonie, żaden mobilny port nie jest już w stanie mnie zszokować. Topowe smartfony definitywnie dogoniły mocą konsole minionej generacji, a wysyp kolejnych „wielkich” gier na „małe” kieszonkowe urządzenia to wyłącznie kwestia czasu.

REKLAMA

Jestem jednak pod wrażeniem, gdy oglądam nowe zarzuty ekranu przedstawiające Call of Duty Warzone Mobile. Twórcom mobilnego portu popularnej gry battle royale udało się przenieść Warzone na smartfony w zasadzie jeden do jednego. Dzięki temu możliwy jest system wspólnej progresji między grą na telefon, konsolę oraz komputer stacjonarny.

Call of Duty Warzone Mobile zadebiutuje już w marcu 2024 r. i umożliwi wspólną progresję na telefonie, konsoli i PC.

Call of Duty Warzone stanie się uniwersalnym doświadczeniem na miarę Fortnite. Nasze odblokowane bronie, zdobyte rangi, skonfigurowane profile oraz kupione skórki będą dostępne na każdej platformie: od smartfonu, przez stacjonarną konsolę, kończąc na komputerach osobistych. Na szczęście serwery dla graczy mobilnych i stacjonarnych pozostaną oddzielne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu fani Warzone będą mogli dokonywać progresu nawet poza domem, grając na telefonie z Androidem lub iOS. Podobnie jak battle royale na konsolach i PC, również wersja Mobile będzie w pełni darmowa. Pobierzemy ją od 21 marca.

Co świetne, Call of Duty Warzone Mobile już na premierę będzie oferować obsługę fizycznych kontrolerów, jak Razer Kishi czy Backbone. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by grać z wykorzystaniem dotykowego ekranu, wyświetlającego wirtualne przyciski oraz skróty jak w wielu innych mobilnych grach FPS.

Call of Duty Warzone Mobile pomieści 120 graczy na jednej mapie (!), wygląda naprawdę imponująco.

Mobilna wersja gry zaoferuje dwie wielkie mapy na start: gigantyczny Verdansk oraz mniejszy Rebirth Island. Pierwsza arena pomieści 120 graczy. Druga, stworzona z myślą o szybszych konfrontacjach na mniejszym obszarze, umożliwi rozgrywkę 48 graczom jednocześnie. Nie zabraknie też doskonale znanego gułagu dającego szansę na powrót do rozgrywki na głównej mapie.

REKLAMA

Bardzo ciekawe jest to, że poza modułem battle royale, Call of Duty Warzone Mobile zaoferuje także klasyczną rozgrywkę multiplayer, z trybami Team Deathmatch, Domination, Kill Confirmed oraz Search & Destroy. Na premierę gracze będą mogli ścierać się na doskonale znanych mapach Shipment, Shoot House i Scrapyard.

Call of Duty Warzone Mobile zadebiutuje już 21 marca 2024 r. Grę pobierzemy bezpłatnie z Google Play (Android) oraz App Store (iOS).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA