REKLAMA

Producent samochodów wyprodukuje specjalny dodatek do swoich aut. Tak, to smartfon

Najnowsze informacje potwierdzają, że Polestar będzie miał nowy produkt. Nie będzie to jednak samochód elektryczny, a smartfon, który zostanie stworzony z popularnym chińskim producentem telefonów. Urządzenie ma być zintegrowane z autami firmy.

06.09.2023 16.27
Polestar wyprodukuje specjalny dodatek do swoich samochodów. Tak, to smartfon
REKLAMA

Polestar to szwedzko-chiński producent samochodów elektrycznych, który najwyraźniej chce wrzucić swoje logo do innego segmentu elektroniki. Takiej można rzec, mniejszych gabarytów, bo będzie to smartfon. Urządzenie spod szyldu producenta aut ma zadebiutować jeszcze w tym roku, a mianowicie w grudniu. Produkcją zajmie się dobrze nam znany w Polsce producent, który jakiś czas temu została przejęta przez markę matkę Polestara. Mowa o Meizu.

REKLAMA

Polestar będzie miał własny smartfon. Jego produkcją zajmie się Meizu

Końcem ubiegłego roku Meizu został przejęty przez Geely, który również jest marką-matką Polestara. Efekt będzie taki, że rok później zobaczymy zupełnie nową firmę na rynku smartfonów. Nie będzie to jednak próba walki z takimi smartfonowymi gigantami  jak Xiaomi, Oppo czy Apple. Smartfon Polestar będzie najprawdopodobniej uzupełnieniem portfolio marki z myślą o nabywcach jej samochodów. 

Polestar jest znany z samochodów elektrycznych klasy premium, więc firma może po prostu chcieć zaoferować swoim klientom smartfona, który będzie urządzeniem uzupełniającym funkcję pojazdu. Warto jednak zaznaczyć, że wykupione do tego celu Meizu nie jest znane ze sztandarowych telefonów, a raczej propozycji ze średniej półki cenowej.

To trochę nie pasuje do Polestara, ale może to być również próba wejścia na wyższy segment w kwestii smartfonów. Aby dorównać pojazdom elektrycznym premium, Polestar musi stworzyć z Meizu urządzenie, które będzie w stanie pod względem wydajności, materiałów i aparatów dorównać serii iPhone 14 Pro, czy Galaxy S23. Dyrektor generalny Polestar w odpowiedzi CNBC twierdzi, że chce aby smartfon ten oferował oprogramowanie umożliwiające płynniejszą synchronizację telefonu z samochodem.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Na razie pojawia się pewna niewiadoma w kwestii oprogramowania. Samochody elektryczne Polestar oferują Androida od Google, ale Meizu bazuje na Flyme OS, która też jest dostosowanym pod smartfony Androidem. Nie wiemy nic o dostępności na rynku globalnym telefonów Polestara - nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do premiery urządzenia, która powinna mieć już swoją premierę w grudniu tego roku. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA