REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Gmail usuwa jeden z trybów. Użytkownicy starszych urządzeń będą płakać

Podstawowy widok HTML w Gmailu to zbawienie dla wielu użytkowników. Mimo to Google zdecydował się wyciągnąć wtyczkę i wyłączyć widok HTML, zabijając Gmaila dla starszych i niewspieranych przeglądarek oraz utrudniając życie tym z kiepskim łączem internetowym.

26.09.2023
13:46
Gmail usuwa jeden z trybów. Użytkownicy starszych urządzeń będą płakać
REKLAMA

Na przestrzeni lat Google znacząco usprawnił i wzbogacił działanie Gmaila - począwszy od dodania do samego interfejsu wielu funkcji takich jak filtry, poprzez bogaty edytor tekstu wiadomości email, a kończąc na sztucznej inteligencji.

Jednak przy słabszym, starszym sprzęcie używającym starszych przeglądarek czy po prostu mając słabe połączenie z internetem, zbawienny przychodzi podstawowy widok HTML Gmaila. W sumie przychodził, bo Google oficjalnie się go pozbędzie w przyszłym roku.

REKLAMA

Używasz Gmaila w podstawowym widoku HTML? Mamy złe wieści

W zeszłym tygodniu strona wsparcia Google po cichu zaktualizowała informacje na podstronie "Używanie najnowszej wersji Gmaila w przeglądarce". Z informacji, które Google dodał na stronie wynika, że w styczniu 2024 roku koncern wyłączy podstawowy widok HTML. Dla przeciętnego użytkownika oznacza to tyle, że otwierając Gmaila w nieobsługiwanej przeglądarce - komputerowej lub mobilnej - lub przy słabym połączeniu z internetem, Gmail będzie wymuszać ładowanie wersji standardowej. W najlepszym wypadku może to doprowadzić do znacznie wolniejszego ładowania Gmaila, w najgorszym: do niezaładowania się Gmaila

Jak informuje autor bloga TenFourFox Development, do niektórych użytkowników Gmaila Google rozesłał wiadomości z informacją o wyłączeniu widoku HTML.

Piszemy, aby poinformować, że podstawowy widok HTML Gmaila na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych zostanie wyłączony na początku stycznia 2024 roku. Podstawowe widoki HTML Gmaila to poprzednie wersje Gmaila, które zostały zastąpione ich nowoczesnymi następcami ponad 10 lat temu i nie zawierają pełnej funkcjonalności funkcji Gmaila.

Na forum wsparcia Gmaila już teraz można przeczytać doniesienia użytkowników, zgodnie z którymi nie są oni w stanie załadować Gmaila w widoku HTML.

Zdjęcie główne: Diego Thomazini / Shutterstock

REKLAMA

Więcej na temat Gmaila:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA