REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Najnowszy konkurent Photoshopa w doskonałej promocji na Black Friday. Luminar Neo tańszy nawet o 85 proc.

Luminar Neo to najnowsza wersja programu do edycji zdjęć bazującego w dużej mierze na sztucznej inteligencji. Sprytne filtry, podmiana nieba i automatyczna obróbka zdjęć są teraz tańsze o 85 proc.

24.11.2022
16:58
Luminar Neo konkurent Photoshopa, w promocji na Black Friday
REKLAMA

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest program Luminar Neo, bo nadal jest to rozwiązanie, które nie wszyscy znają. A warto się z nim zapoznać, bo o tym programie z każdą kolejną wersją robi się coraz głośniej. Jednym z największych wyróżników Luminara była możliwość podmiany nieba na zdjęciach. Ta funkcja pojawiła się w Luminar 4 w 2016 r. i już wtedy działała niemal jak magia. Wiarygodna i automatyczna podmiana nieba była kwestią jednego kliknięcia.

REKLAMA

Ten mechanizm zyskał tak dużą popularność, że Adobe dodało go również do swojego Photoshopa. Skylum, producent Luminara, nie osiadł jednak na laurach, bo stale rozwijał własny mechanizm, a obecnie w najnowszej wersji programu (Luminar Neo) działa on w oparciu o sztuczną inteligencję analizującą zawartość zdjęcia. Dzięki temu nie tylko zamienia niebo na bardziej efektowne, ale też dopasowuje kolorystykę i oświetlenie elementów na zdjęciu, by pasowały do nowego nieba.

Luminar Neo to nie tylko podmiana nieba.

Luminar Neo to kompleksowe narzędzie do edycji zdjęć, ale jednocześnie jest to program, który główny nacisk stawia na inteligentne filtry. Mamy tu komplet naprawdę niecodziennych rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji. Wiele narzędzi działa poprzez jedno kliknięcie, choć efekty możemy dostosowywać manualnie, poprzez różne suwaki.

W ten sposób można m.in. usuwać tło za obiektem, automatycznie retuszować cerę przy zdjęciach portretowych, maskować wybrane fragmenty zdjęć, poprawiać strukturę z uwzględnieniem zawartości, czy inteligentnie poprawiać kontrast. Tego typu filtrów jest tu na pęczki. Mogłoby się wydawać, że Adobe przoduje w filtrach AI, ale porównaniu z filtrami Luminara widać, że Photoshop wcale nie wyznacza trendów, lecz dopiero goni konkurencję.

 class="wp-image-2997000"

Najnowsza wersja programu Luminar Neo nie jest może rewolucją, ale wprowadza kilka nowych narzędzi. Wśród nowości najbardziej podoba mi się zmiana ekspozycji na poszczególnych planach zdjęcia. Luminar Neo analizuje fotografię i tworzy coś na kształt topograficznej mapy 3D. Następnie możemy przykładowo przyciemnić samo tło, rozjaśnić modelkę na pierwszym planie, a do tego zwiększyć kontrast środkowego planu. To wszystko bez jakiegokolwiek ręcznego maskowania czy wycinania.

Luminar Neo działa jako osobny program, a także jako rozbudowana wtyczka do Lightrooma, Photoshopa i do aplikacji systemowej Zdjęcia na macOS.

 class="wp-image-2997012"

Luminar Neo nie jest tani, ale na Black Friday i Cyber Monday jest dostępny w świetnej promocji.

Standardowa dożywotnia licencja na program kosztuje 1772 zł, ale na Black Friday i Cyber Monday można ją kupić za 585 zł. W zestawie licencja na jedno stanowisko (Windows lub macOS) oraz paczka presetów Creative Collection, zawierająca m.in. 10 dodatkowych fotografii nieba gotowych do podmiany.

W promocji są też wersje programu na abonament, ponieważ producent umożliwia obie formy zakupu. Roczny plan kupimy za 526 zł zamiast 1772 zł, a do tego dostaniemy 6 miesięcy korzystania gratis. Plan obejmuje jedną licencję.

 class="wp-image-2997021"
REKLAMA

Opcja najdroższa ma największą zniżkę. Plan subskrypcyjny Pro kosztuje 585 zamiast 4033 zł za rok, przy czym również dostajemy kolejne sześć miesięcy za darmo. W planie Pro mamy dwie licencje na program oraz dostęp do nowych wersji programu i wszystkich jego rozszerzeń.

Promocja z okazji Black Friday potrwa do 28 listopada, ale tego samego dnia rozpocznie się dodatkowy dzień promocji w ramach Cyber Monday. Będą wówczas obowiązywać takie same zniżki jak na Black Friday.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA