REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Xbox Game Pass dla rodziny i znajomych. Microsoft nie będzie utrudniał współdzielenia kont

Microsoft pozwoli graczom współdzielić subskrypcję na gry ze znajomymi - to już oficjalne. Nowa wersja abonamentu nazywa się Xbox Game Pass Family and Friends, czyli Xbox Game Pass Rodzina i Przyjaciele.

02.09.2022
9:31
xbox game pass family sharing plan dzielenie konta
REKLAMA

Możliwość korzystania z usługi VOD przez więcej niż jednego użytkownika jest standardem w przypadku serwisów streamingowych. Twórcy platform wideo na żądanie krzywo patrzą jednak na tych ludzi, którzy współdzielą konta ze znajomymi lub wręcz przypadkowymi osobami poznanymi przez internet tylko po to, aby obniżyć miesięczny koszt dostępu do filmów i seriali online. Na szczęście w przypadku Xbox Game Pass tego problemu nie będzie.

REKLAMA

Czytaj też:

Microsoft już od początku tego miesiąca testuje możliwość współdzielenia konta Xbox Game Pass z innymi osobami. Posiadacze konta Xbox w takich krajach jak Kolumbia i Irlandia, którzy zapisali się do programu Xbox Insider, mogą obecnie wykupić specjalną wersję Xbox Game Pass Ultimate, którą potem da się udostępnić innym użytkownikom. Otwartym pozostaje przy tym pytanie, dla kogo dokładnie przeznaczona jest ta usługa - a właściwie pozostawało do tej pory.

Okazuje się, że nowa wersja usługi przeznaczona dla więcej niż jednego gracza, która ma być nieco droższa niż abonament Xbox Game Pass Ultimate, będzie nosić nazwę Xbox Game Pass Family and Friends. To świetne wieści, bo tak jak w przypadku serwisów wideo na żądanie opcję tworzenia dodatkowych profili zaimplementowano z myślą o członkach rodziny, tak w przypadku subskrypcji Microsoftu najpewniej nie będzie takich ograniczeń.

REKLAMA

Jak nazwa wskazuje, na nowy abonament Xbox Game Pass Family and Friends, co można przetłumaczyć jako Xbox Game Pass Rodzina i Przyjaciele, będzie mogła zrzucić się paczka znajomych, a nie tylko członkowie rodziny. Dzięki temu osoby, które wcześniej opłacały abonament Xbox Game Pass Ultimate, będą mogły nieco zaoszczędzić, a ci klienci, dla których do tej pory ta usługa była za droga, mogą się na nią wreszcie skusić.

Jeśli tylko Microsoft faktycznie nie będzie ganiał graczy za współdzielenie kont z ludźmi spoza gospodarstwa domowego w praktyce, to z pewnością zarobi u graczy kilka bonusowych punktów. Nie pierwszy zresztą w tym miesiącu - firma niedawno podkreśliła, że nie ma zamiaru modyfikować ceny konsol Xbox Series X|S w odpowiedzi na wieści, iż Sony podnosi cenę swojego PlayStation 5 o 50 euro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA