REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowa gra CD Projektu wychodzi... teraz. Gwint: Mag Renegat przedstawia historię pierwszego wiedźmina

CD Projekt nieoczekiwanie wypuszcza w świat kolejną grę. To Gwint: Mag Renegat - mieszanina karcianki z grą roguelike stworzona dla jednego gracza, w której poznamy historię powstania pierwszego wiedźmina. Można już ją pobierać.

07.07.2022
12:37
Gwint: Mag Renegat już do pobrania. To nowa gra CD Projekt
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day.

Podczas gdy wszyscy czekają na pierwsze duże rozszerzenie do gry Cyberpunk 2077 oraz kolejnego Wiedźmina, CD Projekt zaskakuje fanów natychmiastową premierą zupełnie innego projektu. Gwint: Mag Renegat to połączenie karcianki z grą roguelike, adresowane dla graczy preferujących rozgrywkę solo. CD Projekt nazywa najnowsze dzieło samodzielnym dodatkiem fabularnym dla karcianki Gwint. W tytuł możemy grać już teraz, na komputerach oraz urządzeniach mobilnych.

REKLAMA

Gwint: Mag Renegat to tytuł dla jednego gracza, w którym poznamy historię powstania pierwszego wiedźmina.

 class="wp-image-2249463"

O ile karcianka Gwint koncentruje się na rozgrywce PvP, Mag Renegat stanowi ofertę dla tych wszystkich, którzy nie chcą rywalizować za pośrednictwem sieci. Zamiast tego gracze otrzymają kampanię fabularną, w której mechanika Gwinta zostanie wzbogacona mechanizmami losowości charakterystycznymi dla gier z subgatunku roguelike. Nie zabraknie również kilku wyborów do podjęcia.

Gwint Mag Renegat w wersji na Androida

W Gwint: Mag Renegat gracze poznają historię osadzoną setki lat przed wydarzeniami Dzikiego Gonu. Tytułowy mag to Alzur - potężny czarodziej z Mariboru, a także mistrz mutowania oraz modyfikowania genetycznego. Na skutek jego eksperymentów świat wypełnił się wieloma potworami, ale również ich pogromcami. To właśnie Alzur uważany jest za twórcę pierwszych wiedźminów. Gwint: Mag Renegat przybliży graczom tę historię.

 class="wp-image-2249298"
Alzur w grze Gwint

Niestety, twórcy zaznaczają, że przedstawiona opowieść nie wpisuje się w kanon wiedźmińskiego świata. To bardziej zasłyszana opowieść i przekazywana z pokolenia na pokolenie legenda, której fani Wiedźmina nie powinni traktować jako źródła informacji dotyczącego całego wirtualnego uniwersum.

Gwint: Mag Renegat właśnie zadebiutował na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych

Tytuł jest dostępny od 7 lipca 2022 roku, w wersji dla PC (Steam, GOG) oraz telefonów i tabletów (iOS, Android). Podstawowa wersja gry kosztuje 35,99 - 47,99 złotych, w zależności od platformy. Z kolei edycja Deluxe jest sprzedawana w cenie 71,98 złotych. Dodatki dla droższej wersji premium to przedmioty kosmetyczne oraz zestaw kart do wykorzystania w wieloosobowym Gwincie nastawionym na rywalizację między graczami.

Z zapowiedzi twórców wynika, że edycja dla systemów MacOS zostanie dodania niedługo po premierze.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA