REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Gigantyczna inwestycja Google w Polsce. Koncern przejmuje warszawskie biurowce za sumę 2,7 mld złotych

Google reagując na potrzeby rynku wyłożył na stół prawie trzy miliardy złotych i zakupił warszawski kompleks biurowców The Warsaw Hub. Zakup jest nieprzypadkowy, gdyż dotychczas Google był jego największym najemcą, a zakup budynków umożliwi rozszerzenie kadry Google Polska o kolejnych 1500 pracowników.

07.03.2022
19:17
Google kupił biurowce The Warsaw Hub. Gigantyczna inwestycja
REKLAMA

W październiku 2021 roku Google otworzył w Polsce swoje nowe biuro w budynku The Warsaw Hub na warszawskiej Woli. Dziś, zgodnie z treścią informacji prasowej, Google ogłasił zakup kompleksu biurowego The Warsaw Hub za sumę 2,7 miliarda złotych. Jak podaje firma, po zakończeniu inwestycji, nowe biuro będzie w stanie pomieścić do 2500 pracowników "z potencjałem na dalszy jej rozwój w zależności od potrzeb".

REKLAMA

Dotychczas Google jedynie wynajmował 14 pięter w kompleksie budynków biurowych The Warsaw Hub. Obecnie Google zatrudnia w Polsce ponad 1000 osób, w tym ponad 600 inżynierów i inżynierek oprogramowania. "Warszawskie centrum inżynieryjne jest największym ośrodkiem rozwoju technologii chmurowych Google w Europie".

Google działa w Polsce od ponad 15 lat i jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w kraju inwestując w zakup kompleksu biurowego The Warsaw HUB

Ruth Porat, wiceprezes i dyrektor finansowa Google i Alphabet

Jak dowiedział się serwis 300Gospodarka, Google zakupił dwa wieżowce biurowe z podziemiami i częścią handlową, ale bez części hotelowej. Obecni najemcy wszystkich części, które przechodzą w ręce Google, pozostaną najemcami.

Zgodnie z treścią poniedziałkowej informacji, "obecnie działalność Google w Polsce koncentruje się na wspieraniu działań na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy". W treści informacji prasowej wspomniano również, o przeznaczeniu przez Google blisko 40 mln zł na pomoc organizacjom pozarządowym - "środki trafią zarówno do organizacji świadczących bezpośrednią pomoc humanitarną oraz wsparcie w pierwszych tygodniach pobytu uchodźców w Polsce, jak i do inicjatyw, które starają się odpowiedzieć na ich długofalowe potrzeby".

REKLAMA

Ponadto Google będzie też "wykorzystywać swoje zasoby i przestrzenie, by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie - m.in. w Campusie Google for Startups". W ramach projektu na warszawskiej Pradze ma być utworzone centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców.

Zdjęcie główne: Benny Marty/Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA