REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nadchodzi Huawei P50 Pro 5G. To PO-TĘ-ŻNY telefon

Huawei P50 Pro 5G zadebiutuje w październiku 2021 r. Po kilku miesiącach przecieków w ofercie Huaweia pojawił się wreszcie nowy topowy telefon. Huawei P50 Pro zadebiutował jednak bez modemu 5G, ale firma ma nadrobić ten brak.

09.08.2021
7:38
huawei p50 pro 5g
REKLAMA

Huawei nadal nie może instalować na swoich urządzeniach mobilnych oprogramowania od Google’a, ale nie przeszkadza to firmie tworzyć nowych telefonów, które zapowiadają się na prawdziwe potwory pod względem specyfikacji. Do sprzedaży w pierwszej kolejności powędrowały dwa modele, czyli Huawei P50 i Huawei P50, które łączy wiele, w tym… brak modemu 5G, a uwagę przykuwają w nich przede wszystkim aparaty fotograficzne.

REKLAMA

Huawei P50 Pro 5G jest już na horyzoncie

Brak modemu 5G w topowym telefonie Huawei jest o tyle ciekawy, że mówimy tutaj o firmie, która ma ogromny udział w rozwoju infrastruktury pozwalającej łączyć się z siecią 5. generacji na całym świecie. Mimo to ma tutaj zastosowanie maksyma, iż szewc bez butów chodzi, a firma nie zdecydowała się na umieszczenie w telefonach Huawei P50 i Huawei P50 Pro odpowiedniego modułu.

Nie oznacza to jednak, że Huawei całkowicie zrezygnował z łączności 5. generacji w swoich topowych urządzeniach mobilnych, w którym tzw. Harmony OS 2.0 zastąpił już typowego Androida. Firma planuje wypuścić telefon Huawei P50 Pro 5G, ale dopiero w późniejszym terminie, a konkretniej w październiku, czyli dwa miesiące po debiucie pierwszych dwóch telefonów z nowej linii.

Huawei P50 Pro 5G — specyfikacja

REKLAMA

Można rozsądnie założyć, że nowy telefon firmy Huawei będzie dzielił specyfikację z zaprezentowanym wcześniej Huaweiem P50 Pro z tą różnicą, że w przypadku Huawei P50 Pro 5G będzie dostępna jedynie wersja wyposażona w procesor Kirin 9000. O modelu z układem Snapdragon 888 i modemem 5. generacji na pokładzie nie ma jak na razie mowy.

Jeśli informacje o tym, że oba telefony będą miały te same pozostałe podzespoły, się potwierdzą, będziemy mieli tu do czynienia z 6,6-calowym gigantem z ekranem o rozdzielczości 2700 na 1228 pikseli. Oprócz tego możemy liczyć na poczwórny aparat fotograficzny oraz 8 GB lub 12 GB RAM-u i dysk o pojemności 128 GB, 256 GB lub 512 GB z opcją rozszerzania kartami typu Nano Memory o kolejne 256 GB.

Huawei P50 Pro 5G będzie również wyposażony w 13-megapikselowy aparat do selfie oraz akumulator o pojemności 4360 mAh ładowany przewodowo z mocą 66 W i bezprzewodowo z mocą 50 W. Do tego dochodzą port USB-C 3.1 służący do uzupełniania energii i transferu danych, czytnik linii papilarnych w warstwie pod ekranem oraz moduły łączności takie jak Wi-Fi 6 (ax), Bluetooth 5.2 i NFC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA