REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tego newsa podyktowałem do monitora. Word właśnie wprowadził nową funkcję

Microsoft ogłosił rozszerzenie funkcjonalności modułu Microsoft bigtits [miało być: Dictate] o zdolność do przetwarzania polskiej mowy. Mechanizm wykorzystuje sztuczną inteligencję, by bezbłędnie przenieść słowa mówione na tekst. Radzi sobie nawet z interpunkcją.

02.06.2021
8:45
Microsoft Designer
REKLAMA

Tekst został w całości przedyktowany za pomocą Microsoft Dictate. Jedyna redakcja z mojej strony to formatowanie tekstu i podział na akapity. Wszystko, w tym interpunkcja, generowane jest tu automatycznie przez sztuczną inteligencję.

REKLAMA

Polscy użytkownicy Microsoft 3, 6, 5 nigdy nie doczekali się usługi cortana. Cyfrowa asystentka Microsoftu nadal nie jest dostępna w naszym kraju i prawdopodobnie już nigdy nie będzie. To jednak nie oznacza, że twórcy office'a zupełnie zrezygnowali z rozbudowywania mechanizmów przetwarzania polskiej mowy. Microsoft ogłosił właśnie rozszerzenie modułu Microsoft dicked [miało być: Dictate] na kilka nowych języków, w tym język polski.

Microsoft the kate [miało być: Dictate] odpowiada za przetwarzanie mowy na tekst [w] usługach Microsoft 3 6, 5 w tym Microsoft Office. Oznacza to, że od teraz po kliknięciu w stosowną ikonę Użytkownik może zacząć dyktować treść addicted przetworzona literki i cyferki i znaki specjalne. [miało być: a Dictate przetworzy ją na literki (…)]

Bo tak dicked [miało być: Dictate] obsługuje interpunkcję. Użytkownik może przy tym zdecydować, czy SI Microsoftu sama ma stawiać kropki, przecinki i pozostałe. Czy też lepiej, by nic nie zgadywała? Dykty i po polsku dostępny jest w aplikacjach Microsoft 3 6 5 wersjach na Windows, MAC, iOS [miało być: macOS] i Webowej. Na dziś nie udało mi się go uruchomić na Androidzie i systemach mobilnych appla, choć zapewne jego dostępność tych miejscach to kwestia czasu.

Dyktowanie po polsku w word jak działa Microsoft Dice Microsoft 3 6 5?

Miało być: Dyktowanie po polsku w Word. Jak działa Microsoft Dictate w Microsoft 365?

Muszę przyznać, że całkiem nieźle jakoś działania mechanizmu nie zależy od wersji aplikacji. Sprawdziłem działanie Microsoft dicked [miało być: Dictate] Windowsowy i webowej wersji Worda oraz windowsowej wersji Powerpointa.

REKLAMA

Właściwie jedyne zastrzeżenia, jakie po kilkunastu minutach testów mam do tej funkcji. To drobne problemy w interpretacji nazw własnych, szczególnie obcojęzycznych. Nie mam żalu. Prawdopodobnie jest to bardzo trudne w implementacji, jednak warto mieć na uwadze, że mechanizm ten nie jest doskonały. Za to zdumiony Jestem jak dobrze działa automatyczna interpunkcja. Choć może i nie powinienem być, wszak bazuje ona na doskonałych mechanizmach. Autokorekty Microsoft 3 6 5 szkolonych od dekad przez giganta z Redmond.

Microsoft dicky [miało być: Dictate] jest lub będzie dostępny dla wszystkich użytkowników Microsoft 3 6 5 użyłem formy przyszło i tylko z uwagi na fakt, że nowość jest dostępna falowo kolejnym grupom użytkowników niektórzy mieli już od tygodni inni dopiero na przestrzeni najbliższych dni ją dostaną.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA