1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Jak aparat Galaxy S20 Ultra poradzi sobie w nocy? Sprawdzimy to w nowym wyzwaniu

Lokowanie produktu

Trzecie wyzwanie w ramach fotograficznego pojedynku z Galaxy S20 Ultra poświęcimy trybowi nocnemu. Zobaczymy, jakie efekty uda się uzyskać w słabym świetle.

28.04.2020
10:41
samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja

Razem z Łukaszem Kotkowskim prowadzimy fotograficzny pojedynek, w którym robimy zdjęcia dwoma smartfonami Samsung Galaxy S20 Ultra. Tematem pierwszego wyzwania była fotografia kulinarna, a w drugim pojedynku motywem przewodnim była Wielkanoc. Oto kilka naszych zdjęć zrobionych aparatem Galaxy S20 Ultra.

Pojedynek Samsung Galaxy S20 Ultra class="wp-image-1124740"
Pojedynek Samsung Galaxy S20 Ultra class="wp-image-1124746"
Pojedynek Samsung Galaxy S20 Ultra class="wp-image-1124794"
 class="wp-image-1126267"
samsung galaxy s20 ultra - pojedynek fotograficzny - wielkanoc class="wp-image-1131136"
samsung galaxy s20 ultra - pojedynek fotograficzny - wielkanoc class="wp-image-1131139"
 class="wp-image-1130869"
 class="wp-image-1130878"

Teraz czas na trzeci pojedynek. Sprawdzimy, co potrafi tryb nocny w Galaxy S20 Ultra.

Przy dwóch pierwszych pojedynkach ograniczyliśmy się do fotografowania w domu, lecz teraz - nareszcie! - możemy sobie pozwolić na trochę więcej. Rekreacyjne spacery są już dozwolone, a więc czas zabrać nasze testowe smartfony także w plener.

Żeby nie było za łatwo, w nadchodzącym wyzwaniu postawiliśmy na fotografię nocną. Wiadomo, że topowy smartfon, jakim jest Samsung Galaxy S20 Ultra, potrafi dać świetne zdjęcia za dnia. Większym wyzwaniem są sytuacje, kiedy światła brakuje. A jako, że lubimy wyzwania, postanowiliśmy postawić na fotografię nocną i tryb nocny.

samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja class="wp-image-1105775"
Ultraszerokokątny obiektyw - tryb nocny

Aparat w Galaxy S20 Ultra jest oczywiście wyposażony w tryb nocny, który pozwala na dłuższe naświetlanie zdjęć, co w efekcie daje znacznie lepsze rezultaty. Zdjęcia wykonane w trybie nocnym mają większą szczegółowość i wyższą jakość. Są też często jaśniejsze.

Co więcej, w Galaxy S20 Ultra możemy korzystać z trybu nocnego przy użyciu wszystkich obiektywów smartfonu, w tym z ultraszerokokątnego oraz z teleobiektywu. Daje nam to bardzo dużą elastyczność dostępną nie tylko w dzień, ale i nocą.

W nadchodzącym pojedynku pokażemy zdjęcia, które w trybie nocnym błyszczą najbardziej.

samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja class="wp-image-1097075"

W nadchodzącym wyzwaniu chcę sprawdzić, na ile tryb nocny różni się od standardowego. Będę chciał pokazać zdjęcia, które w trybie nocnym zyskały najbardziej względem domyślnych ustawień.

Planuję dużo fotografować w plenerze, ale niewykluczone, że wykorzystam też domowe zacisze. Stanowisko komputerowe oświetlone samym podświetleniem z klawiatury? A może korytarz oświetlony światłem wydobywającym się spod zamkniętych drzwi łazienki? Mam kilka pomysłów, które w nadchodzącym tygodniu będę realizował.

Jak zwykle nasze zdjęcia z pojedynku znajdziecie na Instagramie Spider’s Web. Znajdziecie tam też finałowe fotografie i będziecie mogli wybrać, czy lepsze zdjęcie zrobiłem ja, czy może Łukasz. Polubicie nasz profil i zaglądajcie do Instagram Stories po fotografie, które nie zawsze trafiają do tekstów na Spider’s Web.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Lokowanie produktu
Najnowsze