1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Jak aparat Galaxy S20 Ultra poradzi sobie w nocy? Sprawdzimy to w nowym wyzwaniu

samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja

Trzecie wyzwanie w ramach fotograficznego pojedynku z Galaxy S20 Ultra poświęcimy trybowi nocnemu. Zobaczymy, jakie efekty uda się uzyskać w słabym świetle.

Razem z Łukaszem Kotkowskim prowadzimy fotograficzny pojedynek, w którym robimy zdjęcia dwoma smartfonami Samsung Galaxy S20 Ultra. Tematem pierwszego wyzwania była fotografia kulinarna, a w drugim pojedynku motywem przewodnim była Wielkanoc. Oto kilka naszych zdjęć zrobionych aparatem Galaxy S20 Ultra.

Pojedynek Samsung Galaxy S20 Ultra
Pojedynek Samsung Galaxy S20 Ultra
Pojedynek Samsung Galaxy S20 Ultra
samsung galaxy s20 ultra - pojedynek fotograficzny - wielkanoc
samsung galaxy s20 ultra - pojedynek fotograficzny - wielkanoc

Teraz czas na trzeci pojedynek. Sprawdzimy, co potrafi tryb nocny w Galaxy S20 Ultra.

Przy dwóch pierwszych pojedynkach ograniczyliśmy się do fotografowania w domu, lecz teraz - nareszcie! - możemy sobie pozwolić na trochę więcej. Rekreacyjne spacery są już dozwolone, a więc czas zabrać nasze testowe smartfony także w plener.

Żeby nie było za łatwo, w nadchodzącym wyzwaniu postawiliśmy na fotografię nocną. Wiadomo, że topowy smartfon, jakim jest Samsung Galaxy S20 Ultra, potrafi dać świetne zdjęcia za dnia. Większym wyzwaniem są sytuacje, kiedy światła brakuje. A jako, że lubimy wyzwania, postanowiliśmy postawić na fotografię nocną i tryb nocny.

samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja
Ultraszerokokątny obiektyw - tryb nocny

Aparat w Galaxy S20 Ultra jest oczywiście wyposażony w tryb nocny, który pozwala na dłuższe naświetlanie zdjęć, co w efekcie daje znacznie lepsze rezultaty. Zdjęcia wykonane w trybie nocnym mają większą szczegółowość i wyższą jakość. Są też często jaśniejsze.

Co więcej, w Galaxy S20 Ultra możemy korzystać z trybu nocnego przy użyciu wszystkich obiektywów smartfonu, w tym z ultraszerokokątnego oraz z teleobiektywu. Daje nam to bardzo dużą elastyczność dostępną nie tylko w dzień, ale i nocą.

W nadchodzącym pojedynku pokażemy zdjęcia, które w trybie nocnym błyszczą najbardziej.

samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja

W nadchodzącym wyzwaniu chcę sprawdzić, na ile tryb nocny różni się od standardowego. Będę chciał pokazać zdjęcia, które w trybie nocnym zyskały najbardziej względem domyślnych ustawień.

Planuję dużo fotografować w plenerze, ale niewykluczone, że wykorzystam też domowe zacisze. Stanowisko komputerowe oświetlone samym podświetleniem z klawiatury? A może korytarz oświetlony światłem wydobywającym się spod zamkniętych drzwi łazienki? Mam kilka pomysłów, które w nadchodzącym tygodniu będę realizował.

Jak zwykle nasze zdjęcia z pojedynku znajdziecie na Instagramie Spider’s Web. Znajdziecie tam też finałowe fotografie i będziecie mogli wybrać, czy lepsze zdjęcie zrobiłem ja, czy może Łukasz. Polubicie nasz profil i zaglądajcie do Instagram Stories po fotografie, które nie zawsze trafiają do tekstów na Spider’s Web.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Lokowanie produktu