1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Dwóch fotografów, jeden smartfon. Samsung Galaxy S20 Ultra w fotograficznym pojedynku Spider's Web

Lokowanie produktu

Najlepszy foto-smartfon na rynku. Dwóch fotografów. Cztery konkurencje. Niech wygra lepszy!

30.03.2020
20:59
Samsung Galaxy S20 Ultra w fotograficznym pojedynku Spider's Web

Samsung Galaxy S20 Ultra to fotograficzne monstrum. Długo zastanawialiśmy się, jak najlepiej ukazać jego możliwości, aż w końcu klamka zapadła – robimy pojedynek. Do dyspozycji otrzymaliśmy dwa najnowsze flagowce i… dwóch fotografów, którzy zmierzą się w czterech konkurencjach.

Przez najbliższe cztery tygodnie wraz z Marcinem Połowianiukiem będziemy pokazywać fotograficzne możliwości smartfona Samsung Galaxy S20 Ultra w różnych zastosowaniach. Jakich konkretnie? O tym możecie zadecydować sami.

Dlaczego właśnie Samsung Galaxy S20 Ultra?

samsung galaxy s20 ultra class="wp-image-1097090"

To bardzo proste. Jest on bowiem najbardziej uniwersalnym, najlepiej wyposażonym foto-smartfonem, jaki ukazał się na rynku w 2020 r. Gwoli przypomnienia, mówimy o telefonie uzbrojonym w:

  • Aparat 108 Mpix z obiektywem szerokokątnym o jasności f/1.8
  • Aparat 12 Mpix z obiektywem ultrawide o jasności f/2.2
  • Aparat 48 Mpix z obiektywem tele o jasności f/3.6
  • Aparat przedni 40 Mpix z obiektywem szerokokątnym o jasności f/2.2
 class="wp-image-1105721"

Jakby tego było mało, Samsung Galaxy S20 Ultra oferuje również pięciokrotny zoom optyczny, dziesięciokrotny zoom hybrydowy i nawet stukrotny zoom cyfrowy.

Wszystko to zamknięte w eleganckiej obudowie z ogromnym wyświetlaczem o przekątnej 6,9”, napędzane potężnymi podzespołami z Exynosem 990 i 12 GB RAM na czele, i zasilane akumulatorem o pojemności 5000 mAh. „Monstrum” to zdecydowanie dobre słowo, by opisać smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra.

Wszystkiego o tym smartfonie dowiecie się z naszych recenzji:

Cztery tygodnie, cztery kategorie.

W ciągu najbliższych czterech tygodni zmierzymy się z Marcinem w czterech kategoriach. Jakie to będą kategorie? O tym możecie zadecydować sami. Dajcie znać w komentarzach, jakim foto-wyzwaniom moglibyśmy poddać Galaxy S20 Ultra. Może najlepsze zdjęcie robione danym obiektywem? Może pojedynek fotografii ulicznej? Może bitwa pejzaży? Najlepsze sugestie uwzględnimy, układając scenariusz tego pojedynku.

samsung galaxy s20 ultra 5g recenzja class="wp-image-1097075"

W każdym tygodniu prezentować będziemy po jednej fotografii. O tym, która fotografia wygrywa w danej kategorii zdecydujecie… również wy. Ankietę ze zdjęciami z danej kategorii znajdziecie na naszym profilu na Instagramie, gdzie będziecie mogli wybrać, które zdjęcie bardziej się wam podoba. Zachęcam już teraz do polubienia naszego Instagrama, jak również do polubienia naszego profilu na Facebooku, gdzie również udostępnimy zdjęcia z danego tygodnia.

Na Spider’s Web ukazywać się będą również materiały zza kulis tego fotograficznego pojedynku. Pokażemy wam dokładnie, jak powstawało konkretne zdjęcie, jakimi technikami posłużyliśmy się, by je wykonać i jak przebiegał proces edycji. I żeby było jasne – wszelkiej obróbki również będziemy dokonywać na smartfonie Samsung Galaxy S20 Ultra, w aplikacjach mobilnych.

Niech wygra lepszy!

samsung galaxy s20 ultra class="wp-image-1097108"

No dobra, trochę się podkładam w tym pojedynku, bo obaj z Marcinem fotografujemy w zupełnie inny sposób i to on jest z nas dwóch bardziej przystojny uniwersalny.

Tym niemniej cieszę się na to wyzwanie, bo nie ma lepszego sposobu na naukę rzemiosła, niż poprzez wspólną pracę i rywalizację z kimś na wyższym od siebie poziomie. A skoro finalnie decydują widzowie, to kto wie – może uda mi się wygrać w którejś z kategorii.

Tymczasem czekamy na wasze sugestie. Wyzwanie rusza już w przyszłym tygodniu i nie możemy się doczekać, by sprawdzić smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra w tym fotograficznym pojedynku.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze