REKLAMA

Masz Samsunga Galaxy S24 Ultra? Wkrótce możesz być mile zaskoczony

Jeśli korzystasz z Galaxy S24 Ultra, to wkrótce możesz liczyć na ulepszenia. Najnowszy Samsung otrzyma ważną aktualizację, która wprowadzi zmiany w zakresie aparatów.

27.05.2024 18.22
Masz Samsunga Galaxy S24 Ultra? Wkrótce możesz być mile zaskoczony
REKLAMA

Nikogo nie zaskoczę twierdzeniem, że oprogramowanie ma kluczowy wpływ na jakość wykonywanych zdjęć smartfonem. W fotografii mobilnej to właśnie algorytmy bardzo często mają większe znaczenie niż sama matryca czy obiektyw. Wystarczy spojrzeć na iPhone'y, które na papierze oferują gorsze możliwości niż konkurencja z Androidem, a w praktyce są jednymi z najlepszych foto smartfonów na rynku. S24 Ultra natomiast ma potężny zestaw fotograficzny, w którym oprogramowanie można jeszcze ulepszyć. Wiemy, kiedy to nastąpi.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 Ultra z dużym usprawnieniem aparatu

Z doniesień zaufanego informatora z serwisu X ukrywającego się pod pseudonimem Ice Universe wynika, że Samsung ma już testować aktualizację systemu One UI z dopiskiem 6.1.1 dla Samsunga Galaxy S24 Ultra. Ma być to największa aktualizacja dla tego modelu od momentu premiery.

Co prawda, po wydaniu smartfonów, urządzenia zostały zaktualizowane i niektóre problemy związane z aparatami zniknęły – np. jakość tekstu na zdjęciach z dużym przybliżeniem, natomiast w dalszym ciągu użytkownicy skarżą się na pomniejsze błędy. Oczywiście – nie są to problemy, które sprawiają, że zdjęcia wychodzą zupełnie inaczej, niż byśmy chcieli, natomiast w niektórych sytuacjach mogą sprawiać, że trzeba powtarzać to samo ujęcie.

Wśród problemów użytkownicy wymieniają m.in. zaszumione niebo w zdjęciach wykonanych w słabych warunkach oświetleniowych, prześwietlenia, czy to, że niektóre zdjęcia na przybliżeniu 10x oraz wyższym (S24 Ultra obsługuje maksymalnie 100-cyfrowy zoom) dają efekt "obrazu". Podobne problemy użytkownicy spotykają podczas nagrywania filmów.

Dla większości użytkowników takie pomniejsze problemy mogą nie mieć tak naprawdę większego znaczenia, ale należy pamiętać, że z urządzeń Samsunga korzysta masa użytkowników. Także tacy, którzy zwracają uwagę na najmniejsze detale na fotografiach. Mimo wszystko Samsung Galaxy S24 Ultra wciąż jest genialnym fotograficznym smartfonem – praktycznie jednym z najlepszych dostępnych na naszym rynku.

Dzięki aktualizacji One UI 6.1.1 jakość aparatu powinna jeszcze pozytywniej zaskoczyć. Co roku najczęściej aktualizacje .1.1 są wydawane wraz z premierą składanych Samsungów Galaxy Z. Ta ma nastąpić w tym roku 10 lipca, więc za wtedy powinniśmy oczekiwać ulepszeń aparatu S24 Ultra.

IDŹ DO SKLEPU
Media Markt
Galaxy S24 Ultra
Media Markt

Każda aktualizacja jest ważna

Nowa wersja oprogramowania może zmienić sprzęt o 180 stopni. Wystarczy spojrzeć tylko na zeszłoroczne Samsungi Galaxy S23, które pod koniec marca otrzymały aktualizację do One UI 6.1 z pakietem Galaxy AI. Tym sposobem roczne modele stały się jak nowe.

Osobiście cenię podejście Samsung do aktualizacji swoich urządzeń. To w moim odczuciu producent smartfonów z Androidem, który najlepiej radzi sobie z tą kwestią wśród konkurencji oferującej telefony z systemem sygnowanym zielonym robocikiem.

Wystarczy tylko spojrzeć na 7-letnią politykę aktualizacji najnowszych Galaxy S24. Widać, że koreański gigant podchodzi tak samo do sprzętu, jak do oprogramowania – co szczególnie w niektórych smartfonach z Androidem nie jest już takie oczywiste i nadal mamy firmy, które przez krótki czas – ok. 2-3 lata aktualizują swoje urządzenia. Każda aktualizacja jest na wagę złota i może wprowadzić duże zmiany do naszych urządzeń.

REKLAMA

Więcej na temat smartfonów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA