Szukasz nieruchomości? Mam dla ciebie aplikację, która to ułatwi

Lokowanie produktu: Erevie

Rynek nieruchomości jest ogromny, a liczba ogłoszeń przyprawia o zawrót głowy. Na szczęście powstała aplikacja, która pomaga znaleźć własny kąt szybko i przyjemnie. 

29.02.2024 12.00
Szukasz nieruchomości? Mam dla ciebie aplikację, która to ułatwi

Szukanie nieruchomości to droga przez mękę. Liczba ogłoszeń jest ogromna, wielu ogłaszających się radośnie wpisuje nieprawdziwe dane, a żeby mieć przegląd rynku musimy szukać ogłoszeń na kilku portalach, z których każdy ma inny wygląd i jest mniej lub bardziej intuicyjny. Każdy, kto kiedykolwiek szukał dla siebie nieruchomości ma niemiłe przeżycia z tym związane. Zakup mojego mieszkania poprzedzony był wręcz rwaniem włosów z głowy. Ale problemy związane z wyszukiwaniem okazywały się dopiero przedsionkiem piekła, bo prawdziwym zaskoczeniem był rozstrzał pomiędzy zdjęciami i opisem ogłoszenia z rzeczywistością. Zawyżony metraż, zniszczone ściany, brak windy, która magicznie zniknęła, chociaż ogłoszenie twierdziło, że blok jest w nią wyposażony, to tylko kilka nieprzyjemności, które spotkały mnie osobiście. Doświadczenia znajomych są podobne, ale na szczęście na rynku pojawiła się aplikacja, która ułatwia znalezienie nieruchomości i sprawia, że cały proces przebiega znacznie przyjemniej. Poznajcie Erevie. 

 class="wp-image-4451808"

Erevie została stworzona przez ekspertów z Akademii Nieruchomości 

Dzięki doświadczeniu ekspertów na rynku nieruchomości powstała aplikacja, która kierowana jest do wszystkich - klientów, agentów nieruchomości, inwestorów, a nawet flipperów. Pomysł był tak dobry, że uzyskał dofinansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Aplikacja agreguje ogłoszenia z ponad 20 branżowych portali, dzięki czemu nie musimy otwierać kilku różnych stron i na każdej rozpoczynać nowego wyszukiwania. Ogłoszenia mogą być filtrowane pod najróżniejszym kątem - od lokalizacji, po metraż i liczbę pomieszczeń. 

 class="wp-image-4451787"

Ale najciekawszym rozwiązaniem, którego próżno szukać na rynku, jest system recenzji. Niezależni recenzenci mają możliwość dodania opisu do nieruchomości, dzięki czemu potencjalni klienci lub inwestorzy są w stanie zweryfikować ofertę pod kątem jej zgodności z rzeczywistością, a czasem recenzja może dać impuls do rozpoczęcia negocjacji cenowych. W celu podniesienia jakości praca recenzentów jest oceniana, dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że czytają opinię ekspertów. Recenzenci natomiast otrzymują wynagrodzenie, dzięki czemu mają większą motywację do poprawiania swojej pracy. 

A co jeżeli oferta nie ma recenzji? Możemy ją zlecić. Wtedy recenzent, który zaakceptuje zlecenie udaje się na miejsce i dokonuje oględzin według wytycznych umieszczonych w aplikacji. Może przy tym skorzystać z wbudowanej bazy wiedzy. Bycie recenzentem to doskonała okazja do dodatkowego zarobku, ale również do zdobycia doświadczenia na rynku nieruchomości. 

System filtrowania ogłoszeń razem z recenzjami pomaga skrócić proces szukania nieruchomości. Gdy sam szukałem nieruchomości, to musiałem stworzyć sobie plik z linkami do najciekawszych ogłoszeń na różnych portalach, a później po dokonaniu wstępnej selekcji rozpoczynałem żmudny proces umawiania się na oględziny nieruchomości. Kosztowało mnie to masę nerwów i czasu. Po kilku chwilach spędzonych z Erevie żałuję, że aplikacja nie powstała 5 lat wcześniej. 

 class="wp-image-4451802"

Postanowiłem sprawdzić aplikację w praktyce

Dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Ogłoszenia można przeglądać bez otwierania konta, ale jego założenie daje dostęp do pełni możliwości aplikacji, więc od razu je założyłem. Erevie ma bardzo czytelne i przejrzyste menu, dzięki czemu każdy bez problemu będzie w stanie poruszać się po menu. Postanowiłem przejrzeć mieszkania o metrażu powyżej 80 metrów i z czterema pokojami. System filtrów pozytywnie mnie zaskoczył. Mogę wybrać lokalizację, liczbę pomieszczeń, rynek pierwotny, cenę, metraż, zakres czasowy ogłoszeń, piętro, rok budowy, a nawet czy chcę widzieć ogłoszenia wyłącznie od osób fizycznych, czy wolę od agencji. Zawęziłem wyszukiwanie i sprawdziłem otrzymane wyniki. Aplikacja podała mi faktycznie te ogłoszenia, których szukałem, a z doświadczenia wiem, że nie jest to oczywiste w przypadku niektórych portali. 

Lista wyników jest ładnie uporządkowana, po kliknięciu ogłoszenia dostaję streszczenie najważniejszych funkcji wraz z linkiem do bezpośredniej oferty. Na tym etapie mogę zamówić recenzję, jeżeli jej nie ma, lub przejrzeć recenzje dodane przez użytkowników. Wyniki wyszukiwania może zapisać, ogłoszenia można porównywać pomiędzy sobą, a do każdego z nich można dodać własną notatkę. 

 class="wp-image-4451805"

Baza wiedzy zawiera wiele przydatnych artykułów na temat stanu prawnego nieruchomości, porad w zakresie budownictwa, przydatnych wskazówek, które pomogą znaleźć najlepszą ofertę. Zdecydowanie warto poświęcić dłuższą chwilę na zapoznanie się z nimi. 

Erevie pozwala zarobić na inwestycji

W zakładce giełda okazji znajdują się propozycje inwestycji w nieruchomości, które dodają inni użytkownicy, wraz z dokładnym opisem na czym ma polegać inwestycja, ile potrzebne jest pieniędzy, jaki jest podział zysku i ROI inwestycji, a także czas. Wygląda to bardzo przejrzyście. W aplikacji istnieje również wygodny kalkulator, który pozwoli nam policzyć opłacalność danej inwestycji.  

To dobra opcja dla tych, którzy mają kapitał, ale boją się sami inwestować i szukać okazji. Dzięki giełdzie będą w stanie wygodnie przejrzeć ogłoszenia, przemyśleć plusy i minusy inwestycji, a następnie zainwestować pieniądze. Kto wie, może to tutaj pierwsze kroki postawią przyszli poważni inwestorzy branży nieruchomości, zwłaszcza że platforma inwestycyjna może być świetnym miejscem do wymiany kontaktów. 

 class="wp-image-4451814"

Erevie to aplikacja z potencjałem

Aplikacja dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku, ale czuć w niej ogromny potencjał. Korzystałem z niej z przyjemnością i poczułem chęć zostania recenzentem. Większość znanych marek zaczynała z poziomu mało znanych aplikacji dla wtajemniczonych, żeby później przerodzić się w aplikacje, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Czuję w kościach, że Erevie może odmienić rynek nieruchomości. Dlatego warto zacząć z niej korzystać już teraz. 

A może masz ochotę zostać ambasadorem Erevie?

Osoby, które zdecydują się na współpracę z wchodzącą na rynek aplikacją mogą liczyć na:

  • możliwość wzajemnej promocji na kanałach społecznościowych (Erevie dociera do ponad 500 000 osób na Facebooku i ponad 400 000 na Instagramie), 
  • korzyści wynikające z programu afiliacyjnego (każdy użytkownik ma możliwość wygenerowania własnego linku afiliacyjnego. Jeśli ktokolwiek zarejestruje się w aplikacji poprzez taki link, osoba polecająca otrzyma część pieniędzy wydanych przez użytkownika. Za każde 100 zł wydane na konto premium, twórcy zasilą konto 5 punktami. Za każde wydane 100 zł na recenzję wpada z kolei 1 punkt. Punkty można gromadzić poprzez tworzenie recenzji publicznych oraz poprzez program afiliacyjny. Następnie można je wypłacać, gdzie 1 punkt = 1 złotówka), 
  • możliwość korzystania z profesjonalnego studia nagraniowego Erevie w centrum Warszawy w celu nagrywania własnych materiałów do mediów społecznościowych,
  • możliwość korzystania z konta premium w aplikacji, które daje nowe korzyści, w tym dostęp do zamkniętej grupy inwestycyjnej na Facebooku i indywidualnego CRM-u z prowadzonych wydarzeń. Użytkownicy premium mogą tworzyć recenzje bez limitu i wykonywać je na zlecenie, otrzymując za to wynagrodzenie. 

Erevie dostępne jest jako wersja desktopowa na app.erevie.pl oraz aplikacja mobilna - pobrać ją można na urządzenia z systemem iOS w AppStore oraz na urządzenia z systemem Android Sklepie Play.

Lokowanie produktu: Erevie
Najnowsze
Zobacz komentarze