REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Acer Nitro V 15 ma mieć wysoką wydajność i niską cenę

Acer pokazał światu swojego najnowszego laptopa dla graczy, czyli Nitro V 15. W swojej cenie ma być bardzo dobrym wyborem, oferującym najnowsze komponenty - m.in. procesor Intel Core i7 13. generacji, czy kartę graficzną RTX 4000.

28.09.2023
21:34
Nowy Acer Nitro V 15 ma mieć wysoką wydajność i niską cenę
REKLAMA

Producenci laptopów z każdym miesiącem zalewają nas coraz to kolejnymi nowymi konstrukcjami. Jedne są mniej, drugie zaś w większym stopniu warte uwagi. Acer co do zasady oferuje dobrze wycenione propozycje sprzętu dla graczy, które w swoich cenach nierzadko są bezkonkurencyjne. Nowym modelem z pewnością będzie warto się zainteresować.

REKLAMA

Acer Nitro V 15. Mocny zawodnik do gier komputerowych

Najnowszy Acer Nitro V 15 to laptop dla graczy z krwi i kości, co potwierdza m.in. jego specyfikacja techniczna: karta graficzna zastosowana w środku to NVIDIA GeForce RTX 4050 w wersji laptopowej, której oczywiście nie brakuje wsparcia technologii DLSS 3 (także w najnowszym wydaniu 3.5) oraz techniki generowania klatek.

Karta graficzna jest wspierana przez procesor Intel Core i7 - dokładnie rzecz biorąc i7-13620H  z 10 rdzeniami (6 P, 4 E) oraz 16 wątkami i maksymalnym taktowaniu na poziomie 4,9 GHz. Sprzęt oferuje do 32 GB pamięci operacyjnej DDR5 oraz 2 TB przestrzeni na dysku SSD.

Gdyby tego było mało, Acer Nitro V 15 ma na pokładzie 15,6-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli ze wsparciem częstotliwości odświeżania do 165 Hz i 3-ms czasem reakcji. Laptopowy GeForce RTX 4050 bez problemu powinien sobie poradzić z okiełznaniem najnowszych gier w tej rozdzielczości, szczególnie tytułów, które wspierają DLSS 3 z FG. Laptopowi nie brakuje technologii DTS:X Ultra poprawiającej jakość dźwięku zarówno dla głośników, jak i słuchawek.

Komponenty są chłodzone przy pomocy dwóch wentylatorów, które mają do dyspozycji podwójny wlot powietrza. Acer Nitro V 15  oferuje też łączność WiFi 6 oraz port Thunderbolt 4.

Więcej o laptopach dla graczy przeczytasz na Spider's Web:

Cena i dostępność laptopa Acer Nitro V 15. Jest tanio i dobrze

REKLAMA

Acer Nitro V 15 ma trafić na półki sklepowe już w połowie października. Cena sprzętu ma zaczynać się od 5200 zł, choć najpewniej w tej cenie nie dostaniemy 32 GB RAM-u i 2 TB na dysku SSD, a raczej odpowiednio 16 GB i 1 TB. Tak czy inaczej, w tej kwocie urządzenie może być naprawdę popularne.

Faktem jest to, że w niższej cenie jesteśmy w stanie zakupić sprzęt o lepszej karcie graficznej rzędu RTX 4060, to Acer Nitro V 15 ma do dyspozycji bardzo mocny procesor Intel Core i7. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA