REKLAMA

Cyberpunk 2077 2.0 na premierę będzie tylko piękniejszy. Dzięki DLSS 3.5 

Już w ten czwartek Cyberpunk 2077 zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji 2.0. Gracze z kartami graficznymi NVIDIA GeForce zobaczą różnicę nie tylko w rozgrywce, ale także w grafice, dzięki DLSS 3.5.

20.09.2023 05.29
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
REKLAMA

Najnowsza technologia NVIDIA DLSS 3.5 została zapowiedziana pod koniec sierpnia. Od tego momentu minął niespełna miesiąc, a już niebawem będziemy mogli przetestować w praktyce, jak prezentuje się technika Zielonych. To wszystko w nowym wydaniu Cyberpunka 2077 oraz oczywiście dodatku Widmo Wolności. Ta gra stanie się jeszcze piękniejsza.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 robił wrażenie pod względem grafiki? Dzięki DLSS 3.5 zrobi jeszcze większe

Produkcja polskiego studia od zawsze przodowała pod względem technologii. Była jedną z pierwszych gier, do której dodano technologię DLSS 3, którą mogły obsłużyć tylko karty graficzne GeForce RTX 4000. Później wprowadzono path tracing, czyli technologię zapewniającą globalne śledzenie promieni w trybie Overdrive. Dzięki czemu na odpowiednim sprzęcie gra wygląda po prostu przepięknie, natomiast po następnej aktualizacji dodatkowo zyska na wyglądzie.

Cyberpunk 2077 to bowiem nie tylko zmiany w kwestii gameplayu - nowe drzewka umiejętności, bronie i inne, ale również w kwestii grafiki, które zauważą posiadacze kart graficznych GeForce RTX. To wszystko za sprawą DLSS 3.5, czyli technice, w której śledzenie promieni path tracing zostało jeszcze bardziej ulepszone przy pomocy sztucznej inteligencji.

źródło: NVIDIA

DLSS 3.5 oferuje nową funkcję Ray Reconstruction (rekonstrukcję promieni), która została uzyskana dzięki analizie obrazów renderowanych w trybie offline. Technologia ma rozpoznawać wzorce oświetlenia na podstawie wcześniej wprowadzonych „wyuczonych” danych i odtwarza już na naszym ekranie. Dzięki temu efekty świetlne mają być jeszcze dokładniejsze, globalne oświetlenie zyska więcej szczegółów, a odbicia mają zawierać jeszcze więcej detali.

Więcej o Cyberpunku 2077 na Spider's Web:

DLSS 3.5 to technologia dla każdego posiadacza karty graficznej GeForce RTX

REKLAMA

Jeśli w swoim komputerze masz kartę GeForce RTX, to będziesz mógł skorzystać z technologii DLSS 3.5. Natomiast warto zaznaczyć, że technologia generowania klatek wciąż jest dostępna tylko dla posiadaczy układów z serii RTX 4000, zatem posiadacze RTX-ów 3000 i 2000 będą mieli do dyspozycji tylko funkcję skalowania rozdzielczości (i DLAA) oraz nowo wprowadzoną technologię Ray Reconstruction.

Aktualizacja Cyberpunka 2077 2.0 wprowadzająca DLSS 3.5 zostanie udostępniona już w ten czwartek, 21 września. Na dodatek Widmo Wolności trzeba jednak nieco poczekać, bo jego premiera jest planowana na 26 września. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA