REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp z rewolucją. Nie będziesz musiał pamiętać nr telefonu znajomego

Najnowsze doniesienia potwierdzają, że Meta może wprowadzić jedną z największych zmianę na WhatsAppie. W nowej wersji testowej aplikacji pojawiła się rubryka, sugerująca, że obok numerów telefonu, wreszcie pojawi się także unikalna nazwa użytkownika.

25.05.2023
22:04
WhatsApp ma nową funkcję. Ukryjecie rozmowy
REKLAMA

Od lat niezmiennie do nawiązania z kimś kontaktu poprzez WhatsAppa potrzeba do tego numeru telefonu. Z jednej strony, jest to wygodne, ale z drugiej znacznie łatwiej zapamiętać charakterystyczną nazwę (pseudonim), niż dziewięciocyfrowy numer. I faktycznie takie ułatwienie może zostać wprowadzone.

REKLAMA

Nazwy użytkowników w WhatsApp. To ogromna zmiana

Portal WAbetainfo po aktualizacji aplikacji do najnowszej wersji beta oznaczonej numerkiem 2.23.11.15 zauważył w WhatsAppie coś ciekawego. Mianowicie potwierdziły się plotki, że twórcy oprogramowania pracują nad wprowadzeniem unikalnych nazw użytkownika dla profili WhatsApp.

 class="wp-image-3635207"
źródło: WABetainfo

Wystarczy spojrzeć na zrzut ekranu, na którym jasno widać, że w zakładce "Profil" obok numeru telefonu i imienia, które wprowadza się podczas konfiguracji mamy także rubrykę "nazwa użytkownika WhatsApp", podpisaną "to twoja unikalna nazwa użytkownika". A to potwierdza, że obok numerów telefonów, zostanie dodany kolejny sposób, który pozwoli wyszukać nasz profil.

Jest to forma zapewnienia większego bezpieczeństwa i prywatności, ponieważ nie trzeba będzie już polegać wyłącznie na numerze telefonu, zamiast tego skorzystamy z unikalnej nazwy (pseudonimu). Opcja wydaje się naprawdę ciekawa - rozdawanie naszego numeru telefonu na prawo i lewo nie będzie konieczne.

REKLAMA

Funkcja jest we wczesnej fazie prac. Pozostaje wiele niewiadomych

Jak na razie pseudonimy WhatsApp pozostają we wczesnej fazie rozwoju i nie są ogólnodostępne. Zanim funkcja trafi do wszystkich użytkowników, z pewnością minie jeszcze trochę czasu. Nie wiemy, jak dokładnie ma wyglądać implementacja nazw użytkownika i w jakim zakresie możliwość zostanie wprowadzona. Czas pokaże.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA