REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aplikacje ze smartfona obsłużysz na komputerze. Świetna nowość w Chromebookach

Google najwyraźniej chce mocno rozwinąć swój ekosystem, dodając nowości do ChromeOS oraz Androida. Nowa funkcja giganta technologicznego pozwoli jeszcze lepiej współpracować urządzeniom z tymi systemami, ponieważ będzie można obsługiwać aplikacje ze smartfona na Chromebooku.

05.04.2023
18:23
acer chromebook 315
REKLAMA

Firma, która stoi za najpopularniejszą na świecie wyszukiwarką internetową (i przeglądarką też) właśnie ujawniła najnowsze informacje na temat już wcześniej zapowiedzianej funkcji, dostępnej poprzez zaktualizowaną aplikację Cross-Device Services. A ta może wprowadzić naprawdę ciekawe możliwości.

REKLAMA

Chromebooki zyskają dobrą funkcję. Sterowania aplikacji ze smartfona na Androidzie

Cross Device Services funkcja wyświetlania aplikacji ze smartfona na ChromeOS
(źródło: Google)

Jak możemy przeczytać na stronie Google Play - „ta aplikacja umożliwia takie czynności, jak odpowiadanie na wiadomości, sprawdzanie stanu wspólnego przejazdu lub rozpoczynanie/edytowanie listy zakupów na Chromebooku”. Oznacza to, że zyskamy funkcję aplikacji ze smartfona z Androidem, które będą otwierane na specjalnym oknie laptopa z systemem ChromeOS.

Cross Device Services funkcja wyświetlania aplikacji ze smartfona na ChromeOS
(źródło: Google)

Jest to zatem aplikacja do streamowania aplikacji, jakkolwiek to brzmi. Na zrzucie ekranu widzimy, że bez sprawdzimy Kalendarz Google z telefonu, dodając przykładowo nowe wydarzenia. Ponadto wartym zaznaczenia faktem jest to, że funkcja wydaje się wyświetlać wszystkie aplikacje ze smartfona, nawet takie jak gry — na zrzucie widzimy Among Us, czy Pokemon Go. 

Cross Device Services funkcja wyświetlania aplikacji ze smartfona na ChromeOS
(źródło: Google)
REKLAMA

Wyświetli nawet procent naładowania baterii smartfona, karty przeglądarki oraz ostatnie wykonane zdjęcia. Aby skorzystać z funkcji, będziemy potrzebować Androida 13 - może bowiem zostać doinstalowana na każdym smartfonie z tym systemem, chociaż aby pokazać możliwości rozwiązania, Google korzystało z jego autorskiego Pixela 7 Pro.

Jak na razie Chromebooki jeszcze nie wspierają tej funkcji, ale to najpewniej już niedługo się zmieni. Trzeba trochę poczekać, aż laptopy z systemem Google zyskają tę świetną funkcję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA