REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Połączy twój komputer, iPhone'a i telefon z Androidem w jedno. Ale jest tu pewien haczyk

Wbudowana w Windowsa aplikacja Łącze z telefonem pozwala na wygodną obsługę telefonu z poziomu komputera. Jest jednak jeden warunek: owym telefonem nie może być iPhone. Intel znosi to ograniczenie, ale w zamian wprowadza kolejne.

29.09.2022
6:45
intel unison iphone
REKLAMA

Użytkownik każdego PC z Windows 10 bądź Windows 11 może w szybki i wygodny sposób połączyć swój telefon z komputerem osobistym. W zamian zyska takie korzyści, jak możliwość wysyłania SMS-ów i MMS-ów z poziomu komputera, nawiązywanie i odbieranie połączeń głosowych, szybkie kopiowanie zdjęć, podgląd powiadomień, wspólny Schowek czy nawet uruchamianie na windowsowym Pulpicie zainstalowanych w telefonie aplikacji.

REKLAMA

Czytaj też:

Jest jednak pewien problem. Rozwiązanie z Windowsa działa w pełni tylko na telefonach Surface Duo, Samsung Galaxy i Honor Magic. W nieznacznie ograniczonej formie działa na wszystkich telefonach z Androidem. Niestety, nie działa na żadnym z iOS-em. Innymi słowy, nie można sparować PC z Windows z iPhone’em. Przynajmniej nie za pośrednictwem wbudowanego narzędzia.

Intel Unison to zmieni. Aplikacja, która synchronizuje PC z Windows, telefony iPhone i urządzenia z Androidem.

Intel Unison pozwoli na odbieranie i nawiązywanie połączeń głosowych, na pobieranie zdjęć z telefonu, na pobieranie innych plików z telefonu, na odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych oraz na odbieranie powiadomień z telefonu. Intel zapewnia, że aplikacja będzie działać z iPhone’em bez najmniejszego problemu. Zastrzega tylko, że w przypadku telefonu Apple’a obsługa powiadomień będzie nieco ograniczona (nie wiemy jeszcze co to znaczy), oraz że z poziomu Unisona po sparowaniu z iPhone’em nie będzie możliwe pisanie w wieloosobowych czatach tekstowych.

 class="wp-image-2471565"
Aplikacja Łącze z telefonem wbudowana w Windowsa 11

Microsoft przez lata deklarował, że Windows nie współpracuje z iPhone’em z uwagi na fakt, że iOS nie oferuje potrzebnych do tego publicznych API. W przeciwieństwie do systemu Android, gdzie owe interfejsy programowe są dostępne. To również dlatego niektóre zaawansowane funkcje są dostępne tylko na telefonach Galaxy, Magic i Surface: bo ich implementacja wymagała pomocy ze strony producentów tych urządzeń celem ich doprogramowania, gdyż goły Android ich nie oferuje.

Tymczasem Intel jest drugą firmą, po Dellu, która zdołała sobie z tym poradzić. To rodzi wątpliwości w tłumaczenia Microsoftu. Czyżby chodziło o zniechęcanie użytkowników PC z Windowsem do iPhone’ów? A może chodzi o zwykły brak kompetencji? Pytania te są o tyle ważne, że również i Intel Unison będzie mieć jedno poważne ograniczenie. Którego z kolei nie ma wbudowana w Windowsa aplikacja Łącze z telefonem.

Intel Unison tylko dla wybranych. Masz stary komputer z Intel Core lub nowy z Ryzenem? Tak mi przykro.

 class="wp-image-2471568"
Intel Unison
REKLAMA

Intel Unison będzie sztucznie ograniczony w kwestii dostępności. Aplikacja pojawi się na komputerach wybranych partnerów sprzętowych, takich jak Acer, HP i Lenovo. Będzie wymagała układu Intel Core 12. generacji lub nowszego. Nie jest jasne z jakiego powodu, poza stanowieniem zachęty do zakupu nowego komputera.

To oznacza, że z zalet Unisona skorzysta początkowo bardzo niewiele osób. Szkoda, że Microsoft nie jest w stanie zapewnić czegoś równie funkcjonalnego. To samo zresztą można powiedzieć o Apple’u, choć tu prawdopodobnie nikt nie miał większych oczekiwań.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA