REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

PlayStation 5 uruchamia większość gier z PS4. Co innego PS VR2

Jeżeli ktoś chce nadal mieć możliwość zabawy ze swoimi ulubionymi grami na PlayStation VR, to będzie musiał zachować stare gogle. PS VR2 nie będzie zgodne z żadną do tej pory wydaną grą w wirtualnej rzeczywistości na PlayStation. By cieszyć się pełną biblioteką gier, trzeba będzie posiadać gogle obu generacji.

17.09.2022
12:33
Czy gry z PS VR zadziałają na PS VR2? PlayStation odpowiada
REKLAMA

Kupno konsoli PlayStation 5 na szczęście nie oznacza konieczności żegnania się z ulubionymi grami na PlayStation 4. Na szczęście najnowsza konsola Sony jest zgodna z niemal wszystkimi produkcjami wydanymi na jej poprzedniczkę. W każdej chwili można wrócić do ukochanych tytułów bez konieczności posiadania dwóch konsol w szafce RTV pod telewizorem. Co prawda konkurencja robi to lepiej: Xbox Series uruchamia wszystkie gry z Xbox One, znaczną część z Xboxa 360 i kilka z Xboxa pierwszej generacji. Ale i tak dobrze, że zgodność z PS4 i jego grami jest niemal pełna.

REKLAMA

Czytaj też:

Wielu graczy prawdopodobnie zakładało, że na podobnej zasadzie będą działać PS VR2, czyli gogle VR do PlayStation 5. Że większość lub wszystkie gry napisane na PS VR na goglach drugiej generacji, tak po prostu, będą działać. Niestety PlayStation oficjalnie potwierdziło, że tak nie będzie. Osoby chcące grać w gry na PS VR będą musiały zachować te gogle.

PS VR2 kontra PS VR. Brak zgodności wstecznej.

Trzeba przyznać, że nie wygląda na to, by PlayStation kierował jakiś dziwny rodzaj chciwości. PS VR2 sprzętowo istotnie się różni od gogli poprzedniej generacji. Szczególnie w kwestii kontrolerów ruchowych, ale też w kwestii trybu pracy wyświetlaczy czy modułu dźwiękowego. Imitowanie sprzętu poprzedniej generacji mogło okazać się niemożliwe lub zbyt trudne do zrealizowania, jeżeli gogle miałyby zachować sensowną cenę.

Jedną z nowości w goglach VR od Sony będzie możliwość podglądu prawdziwego świata bez zdejmowania zestawu. Kamery w obudowie będą mogły przekazywać obraz prosto na ekran umieszczony przed oczami. Gry będą renderowane w rozdzielczości 4000 na 2040 pikseli (na jedno oko) z obsługą HDR, a obraz odświeżany będzie w 90 Hz lub 120 Hz.

REKLAMA

Gogle mają pojawić się w sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku. Lista tytułów gier na premierę i polska cena nie są jeszcze znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA