REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polacy mogą już grać w Diablo Immortal i to wcześniej niż reszta świata. Nie czekaj i pobierz grę

Pierwsi barbarzyńcy, czarownicy i łowcy demonów mogą już polować na potwory w Diablo Immortal. Mobilna wersja kultowego hack'n'slasha jest już dostępna do pobrania i pozwala zalogować się na konto Battle.net, stworzyć postać i rozpocząć zabawę przed oficjalną premierą.

01.06.2022
15:27
Diablo Immortal app store google play iphone android
REKLAMA

Diablo Immortal miało zadebiutować w Polsce dopiero jutro o godzinie 19:00, ale Blizzard zrobił fanom niespodziankę i gra ruszyła ciut wcześniej - na sprzętach mobilnych. Już dzisiaj około godziny 14:00 polskiego czasu App Store zaczął wysyłać do tych użytkowników, który wyrazili zainteresowanie grą informację, że można już ją pobierać.

REKLAMA

Czytaj też:

Osoby, które się nie zapisywały na otrzymywanie informacji o grze lub mimo zapisania się powiadomienia nie dostały, mogą odszukać pozycję o nazwie Diablo Immortal w sklepie z aplikacjami na iPhone'a i iPada ręcznie i z jego poziomu uruchomić pobieranie - nawet jeśli zainteresowania grą nie wyrażali. Podobnie wygląda to w przypadku Google Play i smartfonów oraz tabletów z Androidem.

diablo immortal app store class="wp-image-2202255"
Informacja o możliwości pobrania Diablo Immortal pojawiła się chwilę przed 14:00 polskiego czasu

Diablo Immortal na smartfony pozwala już zalogować się na konto Battle.net, stworzyć postać i rozpocząć rozgrywkę.

Kilku członkom naszej redakcji udało się już uruchomić rozgrywkę w Diablo Immortal. Gramy na serwerze Itherael, ale z polskich jest dostępny jeszcze serwer Cathan. Gra z kolei, chociaż oficjalna premiera zaplanowana była na 2 czerwca o godz. 19:00, pozwoliła stworzyć nam pierwsze postacie i rozpocząć zabawę na głównej mapie (przy czym odblokowanie multi trochę jeszcze nam trochę zajmie).

Otwartym pozostaje pytanie, czy wszyscy chętni będą mogli uruchomić grę już dzisiaj, czy też Blizzard pozwoli zagrać losowo wybranym graczom. Wygląda jednak na to, że gra w Polsce dostępna jest już teraz, a mogę potwierdzić, że można stworzyć postać nawet bez logowania się na konto Battle.net. Samo logowanie się do konta, jeśli chcemy np. synchronizować postępy między urządzeniami, trwało z kolei u mnie 8 minut.

diablo immortal battle.net class="wp-image-2202258"

Pamiętajcie jednak, że oficjalna premiera gry Diablo Immortal nastąpi 2 czerwca 2022 r. o 19:00 polskiego czasu.

Już dziś o godzinie 14:00 czasu polskiego rozpocznie się wczesne wprowadzanie Diablo Immortal na iOS i Androida. W tym czasie może rozpocząć się rozpowszechnianie wersji mobilnej, a w niektórych regionach może już zostać odblokowany dostęp do pełnej wersji gry. Oficjalna premiera odbędzie się 2 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego i wtedy też dostępna stanie się wersja PC - wyjaśnia Blizzard redakcji Spider's Web w odpowiedzi na pytania o dostępność Diablo Immortal w Polsce

Z powyższego wynika, że Blizzard nauczony doświadczeniem z Diablo 3, nie wpuści wszystkich łowców potworów o tej samej godzinie, tylko uchyli bramy Sanktuarium nieco wcześniej - przynajmniej części z nas. Jeśli zaś nie możecie się doczekać Diablo Immortal, to ruszajcie do sklepów z aplikacjami App Store i Google Play i trzymajcie kciuki za to, by gra była już dostępna, a serwery wytrzymały.

diablo immortal screenshot class="wp-image-2202261"
Mojej postaci z Diablo Immortal udało się wejść na mapę

Pobranie gry Diablo Immortal ze sklepów App Store lub Google Play to jednak dopiero początek.

REKLAMA

Zainteresowanie grą jest spore, więc może minąć trochę czasu, zanim wszyscy chętni ruszą zapolować na potwory wspólnie z innymi graczami. Już na tym etapie logowanie się na konto Battle.net wymagało ode mnie 8 minut czekania, a do tego gra pobiera w tle gigabajty dodatkowych danych i idzie to jak krew z nosa.

Obecnie w redakcji Spider's Web jesteśmy na etapie testowania Diablo Immortal na różnych urządzeniach i z różnych kont. W kolejnych materiałach będziemy informować zarówno o tym, co i jak działa (lub nie działa), oraz o tym, co się Blizzardowi w jego pierwszym prawdziwie mobilnym Diablo udało (lub nie).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA