REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiemy, kiedy ubijemy Diablo na telefonie, to już niebawem. Twórcy zaskakują osobną wersją PC

Blizzard nareszcie poinformował, kiedy gracze z całego świata będą mogli zagrać w nowe Diablo na telefonach oraz tabletach. Twórcy przygotowali dodatkowo dużą niespodziankę, zapowiadając Diablo Immortal w wersji na komputery osobiste.

25.04.2022
16:26
Diablo Immortal pojawi się też na PC! Jest data premiery
REKLAMA

Diablo Immortal to jedna z najlepiej zapowiadających się gier mobilnych ostatnich lat. Po tym, jak Blizzard zaliczył spektakularną wpadnę wizerunkową podczas zapowiedzi tego tytułu, twórcy wraz z chińskimi partnerami stawali na rzęsach, by zatrzeć negatywne wrażenie. Cel deweloperów był jasny: stworzyć tak dobrą grę na telefony i tablety, żeby zrehabilitować się w oczach opinii publicznej.

REKLAMA

Wziąłem udział w dwóch zamkniętych betach Diablo Immortal i muszę przyznać: to jedna z najlepszych gier mobilnych, w jakie kiedykolwiek grałem. Już kilkanaście miesięcy temu aplikacja zaskoczyła mnie skalą, oprawą wizualną oraz stopniem dopracowania. Od tego czasu program jest jedynie ulepszany i nie mogę się doczekać, co dostaniemy wraz z nadejściem pełnej wersji. Nareszcie wiemy, kiedy ta pojawi się na rynku.

 class="wp-image-1549895"

Darmowe Diablo Immortal zadebiutuje na telefonach i tabletach już 2 czerwca 2022 roku.

Na moment przed wakacjami program będą mogli zainstalować posiadacze urządzeń z systemami Android, iOS oraz iPadOS. Diablo Immortal będzie w pełni darmowe, ale w grze pojawi się sklep umożliwiający dokonywanie mikro-płatności. Twórcy chcą dodatkowo monetyzować produkt przy pomocy przepustek sezonowych. Co ważne, płatna zawartość ma mieć kosmetyczne znaczenie, a twórcy modyfikują ekonomię wewnątrz gry w oparciu o komentarze uczestników beta-testów.

Wszyscy zainteresowani Diablo Immortal już teraz mogą dokonać wstępnej rejestracji. Dzięki temu urządzenia mobilne powiadomią nas, gdy tylko aplikacja będzie możliwa do pobrania oraz zainstalowania. Jestem na tyle podekscytowany, że dodałem swoje konto Battle.net do kolejki powiadomień.

Blizzard zaskakuje świat osobną wersją Diablo Immortal dla komputerów osobistych.

REKLAMA

Wraz z zapowiedzią daty premiery, twórcy mobilnego Diablo poinformowali o jednoczesnej premierze stacjonarnej wersji, dedykowanej komputerowym graczom. To nieoczekiwany zwrot akcji. Jeśli Diablo Immortal miałoby pojawić się poza telefonami i tabletami, wielu wskazywało na konsole, zwłaszcza hybrydowego Nintendo Switcha, zdającego się idealnie pasować do przystępnego Immortala. Blizzard postawił jednak na społeczność PC, która będzie mogła zagrać w Diablo Immortal równocześnie z graczami mobilnymi, to jest od 2 czerwca 2022 roku.

Nieoczekiwana zapowiedź wersji PC może być bardzo dobrym omenem. Blizzard zdaje sobie bowiem sprawę, że to właśnie na komputerach osobistych grają najbardziej wymagający i najwierniejsi fani serii. Możemy więc zakładać, iż twórcy są naprawdę pewni swojego nowego towaru, serwując go nie tylko mobilnym graczom, ale również weteranom polowań na demony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA