REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Po co wymieniać iPhone 13 na iPhone 14? Jest jedna rzecz warta uwagi

Zdaniem Ming-Chi Kuo, cenionego w środowisku Apple’owym analityka, jedną z kluczowych nowości w iPhone 14 będzie znacznie lepszy przedni aparat. Z szerszą przesłoną i większą funkcjonalnością.

20.04.2022
15:51
iphone 14 selfiki
REKLAMA

Autofocus we frontowym aparacie sprawiłby, że iPhone mógłby, jak inne telefony, wykonywać ostre zdjęcia również obiektom znajdującym się dalej bądź bliżej od obiektywu. Apple do tej pory stawiał na stałoogniskowy aparat. Na tym jednak mile widziane nadrabianie zaległości za konkurencją miałoby się nie kończyć.

REKLAMA

Czytaj też:

Jak wynika z danych Kuo, przedni aparat miałby mieć szerszą przesłonę (f/1.9 zamiast f/2.2), co bardzo korzystnie wpłynęłoby na jakość głębi ostrości oraz zdjęć wykonanych w trudnych warunkach oświetleniowych. A to wszystko przy zredukowaniu rozmiaru wcięcia w ekranie, gdzie znajduje się aparat do rozmiarów spotykanych w telefonach konkurencji.

Jak twierdzi Kuo, usprawniony przedni aparat ma trafić do czterech modeli iPhone’a 14, z czego można domniemywać, że nie będzie on obecny wyłącznie w modelach iPhone Pro.

Lepsze selfiki na iPhone 14. Jak będą wyglądać nowe telefony?

 class="wp-image-2142372"
iPhone 14 - makiety (źródło: Quick Review Lab)
REKLAMA

Quick Review Lab, które już wcześniej publikowało wiarygodne informacje, tym razem umieściło w sieci Weibo zdjęcie makiet nowych iPhone’ów. Wynika z nich, że Apple pozostanie przy oferowaniu czterech modeli telefonów, rezygnując jednak z odmiany Mini. Nowe telefony to ponoć 6,1-calowe iPhone 14 i iPhone 14 Pro oraz największe w historii linii, 6,7-calowe iPhone 14 Max oraz iPhone 14 Pro Max.

Po raz pierwszy Apple zaoferuje dużego iPhone’a w niższej cenie. Tańsze modele mają jednak ponoć zachować duży rozmiar wcięcia w ekranie z bieżących modeli będą miały też podobno uboższy moduł fotograficzny i słabszy SoC. Nie jest jasne czy będą też różnić się jakością wyświetlacza i rozmiarem akumulatora.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA