REKLAMA

LG rozwiązało największy problem telewizorów OLED. Kolory będą piękniejsze, a jasność wyższa

Jeżeli LG Display nie wciska w swoim oświadczeniu marketingowej ściemy, to producenci telewizorów LCD Mini LED mogą znaleźć się w trudnej sytuacji. Panele OLED EX mają oferować szersze pokrycie barwne i istotnie wyższą jasność od dotychczas stosowanych.

30.12.2021 08.17
telewizory oled ex
REKLAMA

Telewizory OLED cieszą się dużym powodzeniem wśród entuzjastów. Oferują one kontrast na poziomie absolutnie nieosiągalnym dla innych rozwiązań - a jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów składających się na jakość obrazu. Panele OLED cieszą się też wysokimi kątami widzenia i błyskawicznym czasem reakcji. Nie są jednak doskonałe.

REKLAMA

Czytaj też:

Telewizory LCD/LED wyższej klasy oferują za to szersze pokrycie palety barwnej oraz wyższą jasność. W szczególności te najnowszej generacji, wykorzystujące podświetlenie Mini LED. OLED ma swoje unikalne zalety i sam jestem entuzjastą tej technologii. Od długiego czasu nie da się go już nazwać bezkonkurencyjnym.

LG Display z matrycami OLED EX. Wyższa jasność nawet o 30 proc. i lepsze kolory.

Jak zapewnia LG Display w wysłanej do mediów informacji prasowej, matryce OLED EX oferują jasność wyższą nawet o 30 proc. w porównaniu do konwencjonalnych matryc OLED. Na dziś telewizory OLED oferują szczytową jasność na poziomie około 600 nitów - w tym te z matrycami OLED Evo, które w teorii miały być jaśniejsze. Tymczasem telewizory LCD z Mini LED oferują szczytową jasność powyżej 2000 nitów.

REKLAMA

OLED EX wykorzystują, jak informuje będąca monopolistą na rynku telewizyjnych matryc OLED firma LG Display, związki deuteru, dzięki czemu organiczne diody są w stanie emitować mocniejsze światło bez wpływu na ich żywotność. Co więcej, producent matryc zapewnia, że OLED EX mają znacznie sprawniejszy system sterowania organicznymi LED-ami, dzięki czemu zapewniają znacznie szersze pokrycie przestrzeni barwnej niż do tej pory. Dodatkowo, OLED EX mają być smuklejsze o 30 proc. i mieć jeszcze cieńsze ramki.

LG Display na dziś nie podaje informacji kiedy na rynku pojawią się pierwsze telewizory z tymi matrycami i czy będą droższe od tych wyposażonych w standardowe matryce OLED. Można być jednak pewnym, że jednym z pierwszych klientów będzie LG Electronics, producent telewizorów LG OLED.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA