REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google będzie „czytał” jeszcze więcej zdjęć użytkowników. By żyło się łatwiej

Google bardzo stara się rozszerzyć możliwości narzędzia Obiektyw Google (Google Lens) i oferować je użytkownikom poza aplikacją. Na przykład podczas przeglądania plików graficznych zapisanych w chmurze Google'a.

13.04.2021
9:35
google 2020 trendy
REKLAMA

Możliwość rozpoznawania i kopiowania tekstu z plików graficznych jest od kilku miesięcy dostępna z poziomu mobilnej aplikacji Zdjęcia. Trudno więc dziwić się, że ta sama funkcja pojawiła się w chmurze Google'a wyświetlanej bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Umożliwia to dedykowany przycisk wyświetlany w górnym rogu każdego pliku graficznego, w którym algorytmy Google'a rozpoznały dane tekstowe.

REKLAMA

Rozpoznawanie tekstu OCR w webowej wersji Zdjęć Google

REKLAMA

Opcja ta po raz pierwszy została zauważona przez redakcję 9to5Google, możemy więc założyć, że w pierwszej kolejności jest ona udostępniana falami dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Jest to również pierwsze rozszerzenie dla webowej wersji usługi Zdjęcia wykorzystujące funkcjonalność Obiektywu Google. Webowa wersja tej usługi nie różni się właściwie niczym od funkcji OCR znanej z mobilnej aplikacji Zdjęcia. Dodana została tylko i wyłącznie z myślą o wygodzie użytkowników, którzy już wkrótce będą mogli skopiować sobie tekst z wybranego obrazka na swoim laptopie bez konieczności odblokowywania telefonu.

Nowa funkcja dostępna z poziomu przeglądarki internetowej nie jest bynajmniej rewolucyjna, ale pokazuje kierunek rozwoju aplikacji Google'a, które coraz bardziej będą się przenikać i oferować swoją funkcjonalność bez względu na platformę, na której zostaną uruchomione.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA