REKLAMA

Sony banuje graczy z PlayStation 5 za sprzedawanie otrzymanych w promocji gier

Nabywcy PlayStation 5, którzy dodatkowo są abonentami PlayStation 5, otrzymują w prezencie kolekcję 20 świetnych gier z PlayStation 4. Wystarczy aktywować konsolę. Niektórzy jednak zdecydowali się wykorzystać brak zabezpieczeń na dostęp do tej promocji. Teraz nadchodzą przykre konsekwencje.

27.11.2020 20.06
Sony banuje graczy z PlayStation 5 za sprzedaż gier z PS+ Collection
REKLAMA

PlayStation Plus Collection to przemiły prezent dla fanów PlayStation. Czekając na prawdziwie next-genowe gry nowi posiadacze PlayStation 5 – będąc abonentami PlayStation Plus – mogą bez dalszych opłat zagrać w takie klasyki jak Uncharted 4, Until Dawn, Bloodborne czy God of War. Wystarczy zalogować się swoim Kontem PlayStation na nowej konsoli, aktywować dostęp – i już. Gry są nasze.

REKLAMA

Sęk w tym, że PlayStation w żaden sposób nie sprawdza, czy właściciel nowododanego do konsoli konta faktycznie nabył PlayStation 5. Trzeba mieć tylko aktywną subskrypcję do PlayStation Plus. Można więc poprosić znajomego z PS5, by ten zalogował nasze konto na swojej konsoli, by w efekcie zyskać dostęp do PlayStation Plus Collection z poziomu PlayStation 4. Niektórzy postanowili sprzedawać takie aktywacje jako usługę.

Sprzedawcy PlayStation Plus Collection z dożywotną blokadą Konta PlayStation. Sony jest bezlitosne.

O banach jako pierwszy doniósł serwis GamerBraves, powołując się na informacje publikowane przez graczy na forach internetowych. Blokowane są konta zarówno osób sprzedających dostęp do PlayStation Plus Collection, jak i ich nabywców. Z tą różnicą, że sprzedający ma dożywotnio zablokowane konto, zaś kupujący na dwa miesiące.

REKLAMA

Blokada konta oznacza między innymi utratę dostępu do wszystkich przypisanych do niego gier w tym cyfrowo dokonanych zakupów. Kara za naruszenie zasad i regulaminu PlayStation Network jest więc bardzo dotkliwa. O tym, że udostępnianie swoich loginów i haseł obcym osobom nawet nie wspominam – bo jestem przekonany, że dla Czytelników Spider’s Web to truizm.

PlayStation Plus Collection to miły prezent – bonus, który wykracza poza to, co PlayStation obiecywało abonentom PlayStation Plus. Trudno mi się dziwić postawie Sony względem cwaniaków, którzy próbują na tym dorobić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA