REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mapy Google lądują w kalendarzu. To zaskakująco dobry pomysł

W panelu bocznym Kalendarza Google pojawiła się nowa ikona. Teraz oprócz notatek Keep oraz Zadań użytkownicy Kalendarza będą mieli tam dostęp do widżetu Map Google.

13.10.2020
13:22
Widżet z mapami w Kalendarzu Google. Szybko podejrzysz lokalizację wydarzenia
REKLAMA
 class="wp-image-1456520"
REKLAMA

Kliknięcie nowej ikonki rozwija wąski panel Map, na którym znajduje się mapa, dwie zakładki: Ostatnie i Zapisane oraz pole z niedawno wyszukiwanymi miejscami.

W zakładce Ostatnie znajdziemy miejsca wyszukiwane także na innych urządzeniach zalogowanych na to samo konto, a w zakładce Zapisane znajdziemy zapisane wcześniej ulubione miejsca, miejsca oznaczone gwiazdką oraz miejsca, do których planujemy się kiedyś udać. Oczywiście wewnątrz widżetu można także dodać swoją własną listę miejsc.

 class="wp-image-1456523"

Nad mapą znajduje się także pole wyszukiwania. Kliknięcie go pozwala szybko przejść do trzech zakładek: Sklepy spożywcze, Na wynos oraz Hotele. Wybranie którejkolwiek z nich przeniesie nas do listy najbliższych obiektów z danej kategorii, tak samo jak w pełnowymiarowej wersji Map Google.

 class="wp-image-1456526"

Podgląd lokalizacji wydarzenia w widżecie

Jeżeli w jakimkolwiek wydarzeniu zapisanym w Kalendarzu mamy wpisaną także lokalizację, kliknięcie w nią na obszarze kalendarza/wydarzenia sprawi, że w widżecie pojawi się pogląd danego miejsca, karuzela ze zdjęciami z danego miejsca oraz przyciski: rozpoczęcia nawigacji, zapisania lokalizacji, wysłania wskazówek nawigacji na smartfon oraz skopiowania linku do danej lokalizacji.

REKLAMA
 class="wp-image-1456532"

Widżet mimo niewielkich rozmiarów jest bardzo przejrzysty i zapewnia dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA