REKLAMA

Nazwa zostaje te sama, ale za to zapłacisz mniej za tatuaż z nowym logo Xbox Game Pass

Przedwczoraj Xbox pokazał nowe logo usługi Xbox Game Pass. Jego wygląd mógł sugerować, że i sama usługa zmieniła swoją nazwę. Sytuacja wymagała naprostowania.

04.08.2020 11.32
Xbox Game Pass. Nowe logo, ale jednak stara nazwa
REKLAMA

Xbox postanowił nieco odświeżyć wizualną identyfikację swojej sztandarowej usługi. Nowe logo Xbox Game Pass składa się z logo samego Xboxa oraz dopisku Game Pass. Wiele mediów – jak tylko zobaczyło zaprezentowany w mediach społecznościowych obrazek – zinterpretowało bardzo dosłownie to, co nowe logo przedstawia. Po prawdzie trudno się im dziwić. W rzeczywistości jednak to taki… rebus. Logo Xbox w logu Xbox Game Pass odczytujemy jako słowo. Nadążacie?

REKLAMA

Microsoft obraca zamieszanie w żart. Prostuje informacje, dodając, że mniejsza liczba elementów w logu Xbox Game Pass przełoży się na tańszy tatuaż dla fanów.

Nazwa usługi się nie zmienia. To niezmiennie Xbox Game Pass. Czyli usługa Microsoftu, w ramach której po opłaceniu abonamentu otrzymujemy dostęp do ponad 200 gier na Xboxa (zarówno na konsole, jak i na PC). W usłudze są dostępne wszystkie gry Xbox Game Studios od dnia ich premiery i nigdy nie są z niej usuwane.

REKLAMA

Są też gry innych wydawców, ale ci umieszczają je w Xbox Game Pass wedle własnego uznania – czasem z opóźnieniem, czasem na ograniczony czas. Jeżeli dana gra zostanie z usługi usunięta, przysługuje nam 15-procentowy rabat na jej zakup.

Koszt Xbox Game Pass to 40 zł miesięcznie (tylko konsola), 19 zł miesięcznie (tylko PC) lub 55 zł miesięcznie (PC + konsola + w cenie zawarta jest również usługa Xbox Live Gold + dostęp do xCloud, a więc możliwości strumieniowania gier z chmury na dowolne urządzenie).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA