REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apka Petal wymiata na Huaweiu. Łatwo znajdziesz aplikacje i gry, których potrzebujesz

Pojawił się nowy sposób instalowania aplikacji spoza sklepu Huawei AppGallery na smartfonach marki Huawei. Przedstawiamy wyszukiwarkę Petal.

23.06.2020
9:06
huawei appgallery petal
REKLAMA

Huawei chwali się właśnie nowym narzędziem do wyszukiwania aplikacji. Petal, bo tak nazywa się ta apka, pozwoli znaleźć popularne programy zarówno w Huawei AppGallery, czyli oficjalnym repozytorium oprogramowania na smartfony z Huawei Mobile Services, jak i… poza nim.

REKLAMA

Czym jest Petal na smartfony Huaweia?

Petal to wyszukiwarka, którą Huaweiowi pomogły przygotować takie firmy jak Qwant i Yandex. To dzięki ich wsparciu po wpisaniu w okno wyszukiwania nazwy popularnego programu pojawia się lista wyników z propozycjami, skąd go pobrać.

Jeśli dana apka pojawia się w sklepie Huaweia — a jest na to spora szansa, bo dostępne jest tam już 35 tys. programów, w tym aż 1000 z Polski — to wtedy Petal przekieruje właśnie do AppGallery. Jeśli nie, to… też nie wszystko stracone.

Petal proponuje instalację aplikacji mobilnych z innych źródeł niż Huawei AppGallery.

Jeśli to możliwe, tak jak w przypadku Facebooka, Petal odsyła użytkownika do strony twórców aplikacji, z której można pobrać najnowszą wersję w pliku APK. Wystarczy ją ręcznie zainstalować i volilla! — program, którego nie było w AppGallery, zaczyna na urządzeniu z Huawei Mobile Services nagle działać.

W przypadku, gdy twórca aplikacji sam nie udostępnia pliku instalacyjnego, to… nadal można znaleźć z tej sytuacji wyjście. Petal przeszukuje wtedy inne repozytoria aplikacji i proponuje pobranie plików właśnie z nich. W ten sposób można pobrać na swoje urządzenie aplikację Netfliksa.

To w dodatku nie wyczerpuje wszystkich opcji na instalację aplikacji spoza AppGallery.

REKLAMA

W najgorszej sytuacji, gdy danego programu znaleźć się nie da, Petal szuka… wersji webowej. W wielu przypadkach taka strona mobilna uruchamiania w ramach Huawei Browser będzie w końcu całkiem niezłym substytutem aplikacji, dzięki czemu można skorzystać z np. Google Maps.

Huawei rekomenduje, by przypiąć aplikację Petal do pulpitu w formie widgetu i mieć do niej zawsze wygodny dostęp. Ucieszą się z niej zaś przede wszystkim posiadacze takich telefonów jak Huawei Mate 30 Pro, Y6p i Y5p oraz smartfonów z serii P40 i tabletów MatePad Pro i MatePad T8.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA