Sprzęt  / News

Nadchodzi Galaxy A11 – następca najlepiej sprzedającego się telefonu Samsunga

Galaxy A10 okazał się w ubiegłym roku prawdziwym bestsellerem, ustępując tylko najpopularniejszym iPhone’om. Czy Galaxy A11 ma szansę powtórzyć ten sukces? Wiele na to wskazuje.

Dwa niezależne od siebie źródła podały pierwsze informacje na temat Galaxy A11, a więc następcy absolutnie rewelacyjnego – jeżeli liczba sprzedanych egzemplarzy jest odpowiednią tego miarą – telefonu Galaxy A10. Za sprawą źródeł Android Headlines znamy jego wygląd, zaś 91 Mobiles zdobył jego specyfikację.

Samsung Galaxy A11 – jak wygląda?

Z tyłu telefonu znajduje się aparat z trzema modułami, umieszczony w lewym górnym rogu plecków smartfonu. W lewym górnym rogu frontu znajdziemy z kolei otwór w wyświetlaczu, w którym kryje się aparat do autoportretów. Z tyłu na środku nieco powyżej środka znajduje się też czytnik linii papilarnych.

Samsung zdecydował się w Galaxy A11 na klasyczny układ przycisków. Z prawej strony znajdują się przyciski zasilania i głośności. Osoby niechętne słuchawkom bezprzewodowym powinny się ucieszyć z faktu, że na górze obudowy znajduje się złącze 3,5 mm jack.

Samsung Galaxy A11 – specyfikacja

Nowy telefon Samsunga będzie oferował swoi użytkownikom 64 lub 128 GB pamięci. Interfejs i treści będą wyświetlane na 6,4-calowym wyświetlaczu LCD. Będą na nim również wyświetlane zdjęcia, które możemy wykonywać 13-megapikselowym aparatem głównym oraz 8-megapikselową kamerką do autoportretów. Długi czas pracy bez ładowarki ma zapewnić akumulator o pojemności 4000 mAh. Telefonem ma zarządzać Android 10 z One UI.

Nie wiemy jeszcze, kiedy telefon wejdzie do sprzedaży, nie jest też jasne jaki procesor będzie miał na pokładzie i nie są znane informacje o pozostałych dwóch modułach w głównym aparacie. Gdy Galaxy A10 wchodził na rynek, kosztował w sklepach 700 zł. Spodziewamy się, że w podobnej cenie sprzedawany będzie Galaxy A11.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst